Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego i poświęcenie odrestaurowanego ołtarza głównego

22 października 2020 roku był szczególnym dniem dla wiernych dla naszej parafii. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II do świątyni zostały wprowadzone relikwie krwi papieża Polaka, które zostały umieszczone w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Relikwie zostały nam podarowane przez kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczystego wprowadzenia relikwii do naszego kościoła dokonał biskup Stanisław Salaterski.

Krew uznawana jest za jedną z najcenniejszych relikwii. W kościele katolickim zaliczana jest do tych pierwszego stopnia, bo związanych bezpośrednio z ciałem świętego. Przez relikwie będziemy mogli jeszcze mocniej poczuć obecność świętego Papieża i za Jego wstawiennictwem upraszać wiele szczególnych łask.

Biskup Stanisław Salaterski przewodniczył Mszy Świętej koncelebrowanej, podczas której poświęcił także nowo odrestaurowany ołtarz główny, który po wielu zabiegach konserwatorskich na nowo może cieszyć wiernych swoim niepowtarzalnym blaskiem. Ołtarz główny jest najważniejszym elementem wyposażenia każdego kościoła. Jest to zwieńczenie wszystkich najistotniejszych prac konserwatorskich wykonanych w naszym parafialnym kościele.

W trwającym tygodniu misyjnym wierni wdzięczni Bogu za czas świętych misji parafialnych, a także za obecność relikwii świętego Jana Pawła II w swoim kościele na ręce biskupa złożyli dary od społeczności miasta i wspólnoty parafialnej:
– dzieci misyjne kosz egzotycznych owoców
– dziewczęca służba maryjna ręcznie wykonany różaniec
– katolickie stowarzyszenie młodzieży zapaloną święcę oraz biblię
– grupa im. Księdza Jana Czuby obraz przedstawiający postać ks. Jana Czuby na tle kościoła św. Zofii
– przedstawiciele róż różańcowych bukiet kwiatów w kolorach misyjnych
– koło gospodyń wiejskich z Bobowej i Berdechowa kosz przetworów domowych
– radna gminy Bobowa ornaty ofiarowane przez bobowski samorząd
– przedstawiciele rady parafialnej chleb i wino

W imieniu Burmistrza, samorządu miasta i gminy Bobowa oraz całej wspólnoty parafialnej Pani Agata Wrona wraz z państwem Barbarą i Antonim Durlak wręczyła biskupowi grawerton z podziękowaniem za Jego obecność w tak ważnym dla parafii dniu oraz życzeniami wszelkiej pomyślności na dalsze lata kapłańskiej posługi.