9 czerwca 2024

10 niedziela zwykła
  1. Przeżywamy 10 niedzielę w okresie zwykłym. Dziś odpust ku czci NSPJ w Jankowej.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w domu katechetycznym ostatnie spotkanie z cyklu "Kobiecość - dar i zadanie".
  3. We wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  4. W środę wspomnienie bł. Romana Sitko. O godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej.
  5. W czwartek wspomnienie św. Antoniego.
  6. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz. O godz. 8.00 droga krzyżowa. Od godz. 16.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  7. W piątek wyruszamy z pielgrzymką parafialną do Włoch i do grobu św. Jana Pawła II. Prosimy o modlitwę o bezpieczne pielgrzymowanie i zapewniamy o modlitwie w intencji naszej parafii.
  8. W sobotę wypada 12 rocz. objęcia diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża.
  9. Organizujemy wzorem lat poprzednich w drugiej połowie września pielgrzymkę do Medjugorie. Wszystkie szczegóły na plakacie na stronie internetowej parafii. Zapisy do końca czerwca w kancelarii parafialnej.
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
  11. Składamy podziękowania wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary, wpłacali na konto lub do wolontariuszy na potrzeby naszego kościoła.
  12. W poniedziałek odbył się odbiór konserwatorski prospektu naszych organ w kościele parafialnym. Całkowity koszt remontu tj. odgrzybiania, uzupełniania drewna, czyszczenia, nakładania nowej warstwy farb i złocenie to kwota 170 tyś. zł. Urząd Gminy dołożył 3300 zł a reszta została sfinansowana z Polskiego Ładu. Parafia nie poniosła z tego tytułu żadnego wydatku.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest specjalny numer z cyklu historii w cenie 12 zł.
  14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kamil Magiera, Sp. Adam Hajduk i śp. Stanisława Zieleń. Pogrzeb śp. Stanisławy we wtorek o godz. 13.30.