OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA Wielkiego Postu - LAETARE

19 marca 2023 r. 


 1. Przeżywamy 4 niedzielę Wielkiego Postu zwaną Laetare – Raduj się Jerozolimo. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i śpiewana droga krzyżowa. O godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.
 2. Dziś na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ci, którzy nie będą na Gorzkich Żalach ofiarę mogą złożyć do puszki po Mszy Świętej.
 3. Jutro uroczystość św. Józefa. W naszym kościele dodatkowo Msza Święta o godz. 10.00.
 4. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej. Pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki.
 5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.00. Droga krzyżowa o godz. 17.00 (w tym tygodniu: poprowadzą Wspólnoty Rodzin z naszej parafii). Droga krzyżowa prowadzona przez młodzież o godz. 19.00.
 6. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 15.00, a po niej możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wieczorna Msza Święta z formularza niedzielnego.
 7. W następną niedzielę przybędą do nas Siostry Zakonne i będą zachęcać do zapisania się do Apostolstw Pomocy Duszom Czyścowym. Warto przemyśleć tą wspaniałomyślną okazję włączenia się przez modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.
 8. Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne.
 9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
 10. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na ogrzewanie i sprzątanie kościoła i wpłacane na konto parafialne.
 11. Za tydzień Caritas naszej parafii będzie rozprowadzać paschaliki, baranki i pieczone babeczki na stół wielkanocny. Jest to wielkopostna forma pomocy najuboższym, bo z tych ofiar robione będą paczki na święta dla potrzebujących.
 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.