21 lipca 2024

16 niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich, którzy przybyli na wakacje do naszej parafii, zaś wyjeżdżającym parafianom życzymy bezpiecznych wakacji i dobrego wypoczynku.
  2. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny.
  3. We wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  4. W środę wspomnienie św. Kingi, o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej, a pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki.
  5. W czwartek święto św. Jakuba Apostoła.
  6. W piątek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny. Rano o godz. 8.00 zapraszamy na drogę krzyżową, zaś od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę niedzielna Msza Święta z formularza niedzielnego.
  8. Za tydzień w niedzielę będziemy się modlić za wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę. Będziemy uczestniczyć w akcji misyjnej, która nosi nazwę "jeden grosz za jeden klinometr szczęśliwie przejechanej drogi", która przeznaczona jest na zakup środków transportu dla misjonarzy. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 11.30.
  9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
  10. Składamy podziękowania wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary, wpłacali na konto lub do wolontariuszy na potrzeby naszego kościoła.
  11. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Pątnicy naszej parafii tradycyjnie powędrują w grupie 26 obejmującej dekanaty Bobowa i Grybów.

Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone  w naszej parafii tradycyjnie na listę w kancelarii do konca lipca. Ks przewodnik zachęca do zapisania się przez wypełnienie formularza znajdującego się na Facebooku grupy 26 i pod adresem https://forms.gle/6147ezFjNFYvSToF9

Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na Facebooku grupy 26
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej