OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

18 lipca 2021 r.
 1. Rozpoczynamy dziś XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej możliwość poświęcenia nowych samochodów i używanych co do których nie mamy pewności czy były poświęcone. Można włączyć się w akcje 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwie przebyty z przeznaczeniem na środki transportu dla misjonarzy. Odpust w naszym dekanacie w Korzennej.
 2. Witamy wszystkich, którzy przyjeżdżają na wakacje do Bobowej i naszych okolic, zaś wszystkim wyjeżdżającym naszym parafianom życzymy bezpiecznie spędzonego czasu i dobrego wypoczynku.
 3. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy mężczyzn św. Józefa na wspólną modlitwę.
 4. We wtorek Msze Święte w kościele św. Zofii.
 5. W środę nowenna do MB Bolesnej o godz. 17.30, a pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki.
 6. W czwartek święto św. Marii Magdaleny.
 7. W piątek święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.00.
 8. W sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy – patronki diecezji. Msza Święta wieczorna z formularza niedzieli.
 9. W następną niedzielę w naszej diecezji tarnowskiej kolejna niedziela synodalna. W tym dniu odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP będziemy solidaryzować się z wszystkimi poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Wyrazimy to poprzez modlitwę oraz zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.
 10. Dzisiaj w godzinach od 14.00 -17.00 możliwość zapisów na PPT. Zapisy dokonywane są w Centrum duszpasterskim w Grybowie. W tym roku PPT będzie miała formę jak w ubiegłym roku – sztafetową. Grupa 26 pielgrzymować będzie w piątym dniu pielgrzymki 21 sierpnia tj. sobota na trasie Miechów – Żarnowiec.
 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.