OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 niedziela zwykła

30 września 2023 r.

 
 1. Witamy wszystkich na niedzielnej Mszy Świętej. Dziś zapraszamy na procesję różańcową ulicami Bobowej. Niech to będzie szczególny dzień dla naszej parafii. Różaniec ma przedziwną moc czynić cuda w naszym życiu i życiu naszych rodzin. Rozpoczniemy na placu kościelnym po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.45 pójdziemy ulicą św. Wawrzyńca a zakończenie przy kościele św. Zofii.

 1. Przypominamy, że niedzielna Msza Święta o godz. 9.00 jest w kościele parafialnym.

 1. Na różaniec zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą Świętą (17.30). Dzieci otrzymają specjalne plansze związane z życiem i działalnością ks. Jana Czuby. W piątek będzie dodatkowo różaniec prowadzony przez młodzież o godz. 19.00.

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

 1. W środę wspomnienie św. Św. Franciszka z Asyżu. O godz. 17.30 nowenna do MB Bolesnej a pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. Spowiedź dzieci od godz. 16.00.

 1. W pierwszy czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Adoracja o godz. 17.00 w intencji powołanych i za powołania z naszej parafii. Spowiedź od godz. 17.00.
  
   Po Mszy wieczornej zbiórka aspirantów – kandydatów na ministrantów, rozpoczęcie w salce katechetycznej.

 1. W pierwszy piątek dodatkowo Msza Święta o godz. 15.00. W tym dniu modlimy się i wspieramy misje święte. Adoracja od godz. 16.00. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.

 1. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Swój wewnętrzny odpust przezywają Siostry Dominikanki.

 1. W sobotę do chorych udamy się od godz. 9.00.

 1. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.

 1. Dziękuję za ofiary składane w ostatnim tygodniu na utrzymanie naszego kościoła i ofiary wpłacane na konto parafialne.

 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest też dostępny Gość Extra w cenie 14 zł w całości poświęcony objawieniom Matki Bożej i fenomenie miejsca Medjugorie.

 1. Z Nowego Sączą 9 października wyrusza pielgrzymka do Medjugorie, są wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z proboszczem.

 1. Od jutra rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Diecezja tarnowska dzięki jej misjonarzom w Afryce wybudowała już 192 studnie głębinowe sfinansowane przez różne podmioty. Wymieniony sprzęt można składać do specjalnego kartonu, który jest wystawiony przy wejściu do domu katechetycznego. Akcja przewidziana jest do końca października.