I Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka.

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dziecka to dla całej rodziny szansa na pogłębienie przyjaźni z Bogiem oraz na odnowienie życia zgodnie z zasadami Ewangelii. Jeżeli rodzice i dzieci nie żyją na co dzień mądrością Ewangelii, jeżeli w niedziele i święta nie spotykają się z Bogiem w Eucharystii, to Pierwsza Komunia Święta stanie się jedynie epizodem i miłym wspomnieniem, które powiększy wprawdzie zasób rodzinnych fotografii, ale nie wpłynie na jakość wychowania dziecka ani na sposób jego postępowania. Pierwsza Komunia Święta to dla rodziców przypomnienie o tym, że powinni oni karmić swoje dziecko tymi samymi wartościami i prawdami, którymi karmi nas Bóg. To właśnie rodzice mają być pierwszymi świadkami tego, że Bóg każdego z nas doskonale rozumie i nieodwołalnie kocha. Rodzice dają dziecku czytelne świadectwo o miłości Boga do człowieka wtedy, gdy nie tylko do dziecka, ale również do siebie nawzajem odnoszą się z szacunkiem i z radosną miłością. Miłość doświadczana w rodzinie sprawia, że dziecku łatwo będzie uwierzyć w to, że Bóg kocha je nieodwołalnie i bezwarunkowo. (ks. Marek Dziewiecki)

8 maja 2022 – I Komunia Święta

30.09.2021, godz. 18.00 – Msza święta z poświęceniem i wręczeniem dzieciom różańców.

Poniżej znajduje się śpiewniczek dla dzieci do pobrania, oraz nagrania wszystkich pieśni. Zapraszamy do zapoznania się.

Pieśni na I Komunię Świetą – pobierz

1. Alleluja… Chwalcie Pana

2. Błogosławcie Pana

3. Kiedyś, o Jezu

4. Już gościsz, Jezu

5. Niech się radują niebiosa i ziemia

6. Cała ziemio wołaj z radości

7. Chleba z nieba, Panie Boże daj

8. Wszystko Tobie oddać pragnę

9. Oto jest dzień, który dał nam Pan

10. Trójco Przenajświętsza, uwielbiam Cię

11. Wielbić Pana chcę

12. Pójdźmy, pokłońmy się Panu

13. Dziękujemy Ci, dobry Ojcze

14. Różne są dary łaski

15. Bądźże pozdrowiona

16. Skosztujcie i zobaczcie

17. Gwiazdo śliczna, wspaniała

18. O Pani, ufność nasza

Maj 20, 2022

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

We czwartek, 19 maja, dzieci z Bobowej i Brzany, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą, odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Towarzyszyli im […]
Maj 12, 2022

I Komunia Święta

W niedzielę, 8 maja, odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej uczniów klasy 3 SP w Bobowej i SP w Brzanie. Mszy Świętej przewodniczył […]
Wrzesień 29, 2021

Poświęcenie różańców

Zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą we czwartek, 30 września na godz. 18.00. Podczas Eucharystii poświęcone […]