Cmentarz

Strona cmentarzy Gmina Bobowa

Czynny obecnie cmentarz w Bobowej został założony ok. 1836 r. a powiększony w 1913 r. Najstarsza tablica nagrobna jest z 1846 r. Wcześnie zmarłych grzebano koło kościołów: parafialnego i św. Zofii. Ten zwyczaj wówczas był powszechny w Kościele. Przy kościele parafialnym grzebano zmarłych do 1784 r.; natomiast przy kościele św. Zofii do 1836 r. gdyż był to teren poza ówczesnym miastem.
W latach I Wojny Światowej wydzielono część na cmentarz wojskowy, gdzie pochowani są żołnierze różnych narodowości z czasów I wojny światowej.
Dnia 28 maja 1995 r. ks. proboszcz Stanisław Chrzan poświęcił plac pod kaplicę cmentarną i rozpoczęto budowę. Ukończoną kaplicę poświęcił 24 maja 1998 r. ks. bp Józef Gucwa.
Obecnie cmentarz ma status komunalnego i sprawuje nad nim pieczę Urząd Gminy Bobowa.