Schola Świętego Józefa

Schola Świętego Józefa to chór młodzieżowy, który powstał we wrześniu 2020 roku. Na repertuar zespołu składają się przeróżne utwory: są to głównie wielogłosowe pieśni liturgiczne, monodia liturgiczna (śpiew jednogłosowy) oraz chorał gregoriański, ale też kanony z Taize, które wpisały się w przygotowaną przez Scholę w Wielkim Poście Drogę Krzyżową.

1 maja 2021 roku członkowie Scholi otrzymali uroczyste błogosławieństwo do pełnienia swojej funkcji. Tego dnia założyli również nowe stroje, w których dominuje kolor beżowy nawiązujący do płaszcza św. Józefa. Wspólnym elementem jest również symbol naszego Patrona – przypięta lilia wykonana metodą koronki klockowej.

Wszystkie dziewczęta i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Scholi zapraszamy we czwartki o godz. 18.40 do salki w domu parafialnym.

Wrzesień 16, 2021

Przez przyczynę Bolesnej Pani…

Nie zawsze jest tak, że Schola śpiewa. Podczas wczorajszego odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej oddaliśmy śpiew naszemu Chórowi Parafialnemu, a my włączyliśmy […]
Sierpień 30, 2021

Wieczór Piosenki Pielgrzymkowej

Pierwszy Wieczór Piosenki Pielgrzymkowej już za nami. W ostatni niedzielny wieczór sierpnia do naszego kościoła parafialnego zawitała grupa pielgrzymów pod przewodnictwem księdza Jarosława. Pielgrzymami […]
Maj 2, 2021

Mamy Scholę św. Józefa

1 maja, we Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, 18 młodych ludzi z naszej Parafii otrzymało podczas wieczornej Mszy świętej uroczyste błogosławieństwo do pełnienia funkcji w scholi. […]