Schola Świętego Józefa

Schola Świętego Józefa założona została we wrześniu 2020 roku. Początkowo był to zespół mieszany, dziś śpiewają w nim same dziewczęta. Schola ubogaca swoim śpiewem liturgię Mszy Świętej, ale też różne nabożeństwa w naszej Parafii, zarówno z udziałem młodzieży, jak i dorosłych (śpiew podczas adoracji dla małżonków „Zapatrzeni w Miłość”). Ze względu na różnorodność podejmowanych działań na repertuar zespołu składają się zarówno śpiewy liturgiczne, także w języku łacińskim, jak i pieśni uwielbienia oraz kanony z Taize.

Schola Świętego Józefa współpracując z Parafialnym Zespołem „Skrzydła Wiary” włączała się w koncerty uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała, a także przygotowywała wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Muzycznej w Bobowej „Parafialne Kolędowanie”. Animowała także śpiew podczas „Wieczorów Piosenki Pielgrzymkowej”. Dwukrotnie śpiewała też podczas Uroczystości pierwszych ślubów zakonnych Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej.

1 maja 2021 roku członkowie Scholi otrzymali uroczyste błogosławieństwo do pełnienia swojej funkcji. Tego dnia założyli również nowe stroje, w których dominuje kolor beżowy nawiązujący do płaszcza św. Józefa. Wspólnym elementem jest również symbol naszego Patrona – przypięta lilia wykonana metodą koronki klockowej.

Wszystkie dziewczęta i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Scholi zapraszamy w soboty o godz. 10.30 do salki w domu parafialnym.

Grudzień 16, 2023

Ćwiczymy na Olimpiadę

Dziś zamiast na próbę, wybrałyśmy się na łyżwy . Było śmiesznie i wesoło. Na olimpiadę jeszcze musimy troszkę poćwiczyć, ale nie jest źle na pewno wychodziła […]
Listopad 15, 2023

Przyjęcie dziewcząt do Scholi

Dziś podczas wieczornej Mszy Świętej pięć dziewcząt otrzymało błogosławieństwo do pełnienia funkcji w Scholi św. Józefa. Gratulujemy Karinie, Wiktorii, Monice, Darii i Amelii i życzymy, […]
Sierpień 17, 2023

Pierwsze śluby Sióstr Dominikanek

Dziś nasza Schola zaśpiewała podczas uroczystości pierwszych ślubów zakonnych Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej. Po Mszy Świętej był czas wspólnego świętowania i zabawy. […]
Luty 9, 2023

Schola na łyżwach

Trwają ferie zimowe, dlatego Schola św. Józefa nie spotyka się na próbach śpiewu. Grupa postanowiła jednak zainwestować w aktywny wypoczynek i wybrała się na łyżwy na lodowisko […]
Luty 3, 2023

Wspólne kolędowanie

Styczeń obfitował w kolędowe spotkania w naszej Parafii. Mieliśmy bardzo wiele okazji do tego, aby posłuchać różnych zespołów i kapel w naszym kościele. Okres kolędowania […]