Chrzest

1. Sakrament Chrztu świętego udzielany jest w II niedzielę miesiąca o godz. 11.30 a także w drugi dzień Wielkanocy i Bożego Narodzenia o godz. 11.30.
  2. Chrzest należy zgłosić najpóźniej na początku tygodnia przed niedzielą chrzcielną. Należy przy tym okazać akt urodzenia z USC w przypadku dzieci spoza parafii wymagana jest pisemna zgoda własnego proboszcza.
  3. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
  4. Rodzicami chrzestnymi mogą być – praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Powinni okazać stosowne zaświadczenie od proboszcza własnej parafii.
  5. Z funkcji rodziców chrzestnych wykluczone są osoby:
  • Niepraktykujące
  • Pozostające w cywilnych związkach małżeńskich
  • w konkubinacie
  • osoby żyjące bez ślubu kościelnego, ani związku cywilnego (wolne związki)
  1. Prosimy na Mszę Świętą chrzcielną zabranie ze sobą:
  • Białej szaty
  • Świecy chrzcielnej
  1. Chrzest jest włączeniem do Kościoła i powinien być dniem radości całej wspólnoty rodzinnej. Najpiękniejszym darem dla dziecka jest modlitwa i przyjęcie Komunii świętej w jego intencji przez najbliższych podczas sakramentu chrztu świętego.
  2. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, czy dziecko zostanie wychowane w duchu wiary katolickiej, chrzest może być odłożony.