Chór „Cantate Deo”

Chór parafialny „Cantate Deo”

istnieje od 1 października 1996 r. Prowadzony jest przez Siostry ze Zgromadzenia św. Dominika. Obecnie chór prowadzi siostra Wojciecha. Jest to chór mieszany, czterogłosowy. Liczy 18 osób. Repertuar związany jest z okresami roku kościelnego.
Chór występował na przeglądach kolęd w Tuchowie, brał udział w konkursie Chórów w Kamienicy oraz gościł u zaprzyjaźnionych chórów naszej diecezji.
Koncerty które odbywały się w Bobowej:
– 11 czerwca 2006 – Koncert chórów pieśni Maryjnych
– 2008, 2009, 2010 – koncerty kolęd
W 2010 r. chór realizował projekt: „Kształtowanie umiejętności i zdolności muzycznych poprzez śpiew chóralny” ze środków Programu Integracji Społecznej. Członkowie chóru brali udział w warsztatach muzycznych, które prowadziła P. Urszula Rojek, mieli możliwość obejrzenia spektaklu muzycznego w Operze Krakowskiej. Zostały zakupione stroje dla uczestników projektu. Zorganizowano seminarium muzyczne dla kilku zaprzyjaźnionych chórów.

W 2021 roku Chór wziął udział w wydarzeniach online:
– 5. Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Łużnej
– Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Razem w XXI wieku”

Próby Chóru odbywają się raz w tygodniu w salce w domu parafialnym lub w kościele po wieczornej Mszy świętej. Terminy prób ustalane są na bieżąco z uwagi na zmieniające się grafiki pracy chórzystów. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu zapraszamy do kontaktu z siostrą Wojciechą. Nie jest wymagana znajomość nut ani pięknie ukształtowany głos. Wystarczy chęć i troszkę czasu. Zapraszamy.

Maj 30, 2022

Chorał gregoriański w naszej Parafii

Jak odkrywać piękno Boga w liturgii? Czy 36 nut wyśpiewanych na jednej sylabie to dużo, czy mało, żeby wyrazić radość uwielbienia Pana? Skąd się wziął chorał […]
Maj 26, 2022

Warsztaty chorału gregoriańskiego

Już jutro w naszej Parafii rozpoczną się warsztaty chorału gregoriańskiego, w których wezmą udział m.in. nasi chórzyści oraz młodzież ze Scholi Świętego Józefa. Warsztaty poprowadzi ks. dr […]
Maj 18, 2022

Imieniny świętej Zofii

W tym roku po dwóch latach przerwy wróciliśmy do uroczystego świętowania Imienin św. Zofii, patronki Bobowej. Tegoroczne uroczystości rozpoczęliśmy w sobotę, 14 maja, Mszą Świętą […]