Chór „Cantate Deo”

Chór parafialny „Cantate Deo”

istnieje od 1 października 1996 r. Prowadzony jest przez Siostry ze Zgromadzenia św. Dominika. Obecnie chór prowadzi siostra Wojciecha. Jest to chór mieszany, czterogłosowy. Liczy 18 osób. Repertuar związany jest z okresami roku kościelnego.
Chór występował na przeglądach kolęd w Tuchowie, brał udział w konkursie Chórów w Kamienicy oraz gościł u zaprzyjaźnionych chórów naszej diecezji.
Koncerty które odbywały się w Bobowej:
– 11 czerwca 2006 – Koncert chórów pieśni Maryjnych
– 2008, 2009, 2010 – koncerty kolęd
W 2010 r. chór realizował projekt: „Kształtowanie umiejętności i zdolności muzycznych poprzez śpiew chóralny” ze środków Programu Integracji Społecznej. Członkowie chóru brali udział w warsztatach muzycznych, które prowadziła P. Urszula Rojek, mieli możliwość obejrzenia spektaklu muzycznego w Operze Krakowskiej. Zostały zakupione stroje dla uczestników projektu. Zorganizowano seminarium muzyczne dla kilku zaprzyjaźnionych chórów.

W 2021 roku Chór wziął udział w wydarzeniach online:
– 5. Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Łużnej
– Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Razem w XXI wieku”

W listopadzie 2021 roku Chór „Cantate Deo” świętował Jubileusz 25 – lecia swojego istnienia. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert zespołu. Rok 2022 rozpoczął się koncertem kolęd wraz z chórem z Białej Niżnej. W maju 2022 roku chórzyści uczestniczyli w I Bobowskich Spotkaniach z Chorałem Gregoriańskim – warsztaty chorału gregoriańskiego poprowadził ks. dr Piotr Paćkowski.

Próby Chóru odbywają się raz w tygodniu w salce w domu parafialnym lub w kościele po wieczornej Mszy świętej. Terminy prób ustalane są na bieżąco z uwagi na zmieniające się grafiki pracy chórzystów. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu zapraszamy do kontaktu z siostrą Wojciechą. Nie jest wymagana znajomość nut ani pięknie ukształtowany głos. Wystarczy chęć i troszkę czasu. Zapraszamy.

Sierpień 24, 2023

Warsztaty Chóru „Cantate Deo”

W dniach od 22 do 24 września 2023 r. w Domu Katechetycznym w Bobowej odbędą się warsztaty wokalne dla członków chóru Cantate Deo oraz dla wszystkich zainteresowanych […]
Listopad 21, 2022

Warsztaty i koncert Chóru

Od piątku do niedzieli (18-20 listopada 2022 r.) w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbyły się warsztaty wokalne dla Parafialnego Chóru „Cantate Deo”. Poprowadzili je […]
Listopad 11, 2022

Koncert chóralny

W przyszłą sobotę, 19 listopada, o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi nasz Chór parafialny „Cantate Deo”, a także […]