Warsztaty i koncert Chóru

Od piątku do niedzieli (18-20 listopada 2022 r.) w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbyły się warsztaty wokalne dla Parafialnego Chóru „Cantate Deo”. Poprowadzili je Justyna Stępień – Grozdew – solistka Polskiej Opery Królewskiej, Katarzyna Pawłowska – współpracująca z Filharmonią Narodową w Warszawie, nauczyciel emisji głosu w Chórze Politechniki Warszawskiej, a także dr Rafał Grozdew – wykładowca śpiewu na UMFC w Warszawie oraz UMCS w Lublinie.

Chórzyści doskonalili swój warsztat zarówno podczas wspólnych zajęć, jak i podczas indywidualnych spotkań z instruktorami. Efekty ich pracy można było usłyszeć podczas koncertu, jaki odbył się w sobotę, 19 listopada, w kościele parafialnym w Bobowej. Razem z chórem wystąpili także soliści. Zaprezentowane zostały zarówno chóralne opracowania pieśni kościelnych, jak i utwory należące do skarbca muzyki sakralnej, dawne oraz współczesne.

Warsztaty miały także wymiar modlitewny: chór uczestniczył i śpiewał podczas Mszy Świętej zarówno w dniu rozpoczęcia, jak i zakończenia spotkania. Taka jest bowiem główna misja chóru parafialnego: służba liturgii. W przeddzień wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej życzymy naszym chórzystom, aby wspólny śpiew na chwałę Bożą był okazją do osobistego pogłębiania wiary i radością w służbie wspólnocie Koscioła.

Wydarzenie to odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.