Koncert kolęd z zespołem „Pectus”

5 stycznia br. w zabytkowym kościele Św. Zofii odbył się II Koncert kolęd i pastorałek. Spotkanie było bardzo wyjątkowe za sprawą gwiazdy wieczoru, którą był zespół Pectus. Bobowa nie jest obca braciom Szczepanikom, ponieważ pochodzą z pobliskich Bogoniowic. Dodatkowo jednej z braci, Tomasz ukończył bobowskie Technikum Technologii Drewna. Da się więc wyczuć pewną sympatię jaką członkowie zespołu Pectus darzą miasto Bobowa. Sympatię wobec jednego z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej nie kryją także mieszkańcy, którzy wypełnili po brzegi zabytkową świątynię w Bobowej. Wśród licznej publiczności nie zabrakło także gości w osobach m.in. starosty powiatu gorlickiego Marii Gubały jak również przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Mirosława Waląga. Osoby, które nie zmieściły się w kościele mogły oglądać koncert za pośrednictwem telebimu ustawionego na ul. św. Zofii nieopodal dzwonnicy. Wraz z Pectusem w II edycji Koncertu Kolęd i Pastorałek w Bobowej wystąpili lokalni artyści: zespół Skrzypki oraz The Basement. Wydarzenie poprowadził ks. Jarosław Kokoszka.

Autor zdjęć: J. Kieroński