Kolędnicy misyjni 2018

Hasło tegorocznego kolędowania w języku aymara, używanym w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat, brzmi: „Suma Yatiya Sana Munapxta”. Po polsku oznacza: „Głosimy Dobrą Nowinę”. Posłani kolędnicy misyjni pomogą w tym roku swoim rówieśnikom z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Czadu, Kamerunu, Madagaskaru, Peru, Rwandy i Burundi. W naszej parafii w tym roku powstało 30 grup kolędników misyjnych. Akcję koordynują siostra Justyna i katechetka pani Lucyna. Nie ma w parafii domu, gdzie nie pojawiliby się kolędnicy misyjni. Jest ich na tyle dużo, że w jeden dzień odwiedzą wszystkie domy. Uroczystego rozesłania kolędników misyjnych dokonał proboszcz ks. Marian Chełmecki, dziękując dzieciom i ich rodzicom za podjęcie inicjatywy. Parafian prosił o serdeczne przyjęcie grup kolędniczych.