Orszak Trzech Króli 2019

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2019 roku ulicami Bobowej po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli. W kolorowym korowodzie brali udział nie tylko aktorzy wcielający się w role znane z tradycyjnych jasełek, ale również bractwo rycerskie, strażacy, orkiestra, kolędnicy misyjni oraz przede wszystkim mieszkańcy gminy i miasta Bobowa. Tegoroczne uliczne jasełka odbyły się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Podobnie jak w latach poprzednich orszak wyruszył spod Szkoły Podstawowej w Bobowej. Po modlitwie Anioł Pański uczestnicy orszaku wraz z Najświętszą Rodziną przeszli ulicami miasta zatrzymując się przy symbolicznej gospodzie, w której jak zostało napisane w Piśmie Świętym, nie zostali przyjęci pod swój dach. Finał Orszaku Trzech Króli miał miejsce na placu przy kościele św. Zofii. Na jego uczestników w specjalnie przygotowanej szopce czekali Maryja z Józefem oraz malutkim dzieciątkiem. Mędrcy złożyli Dzieciątku pokłon, następnie swoje dary przynosili do stajenki poszczególne grupy, stowarzyszenia i wspólnoty biorące udział w pochodzie. Na koniec ksiądz proboszcz dr Marian Chełmecki udzielił wszystkim błogosławieństwa. Cała uroczystość była prowadzona przez pana Antoniego Durlaka, który od wielu lat czynnie włącza się we wszelkie akcje zarówno kościelne, jak i patriotyczne. Nad bezpieczeństwem uczestników orszaku czuwali policjanci z bobowskiego komisariatu oraz druhowie OSP z terenu gminy i miasta Bobowa.

Autor zdjęć: B. Serafin