Uroczystość Bożego Ciała 2018

W dniu 31 maja 2018r. Kościół w Polsce przeżywał Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W naszej parafii w uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni wierni, którzy wspólnie oddali cześć Chrystusowi w czasie Mszy Świętej na bobowskim Rynku oraz wychwalając go w procesji wiodącej ulicami miasta. Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 9:00, a po niej ruszyliśmy w procesji Eucharystycznej. Trasa przebiegała od Rynku przez ulicę: Węgierską, Grunwaldzką po ulicę Świętej Zofii. Przy tradycyjnych czterech ołtarzach kapłani naszej parafii błogosławili Najświętszym Sakramentem miastu, wioskom i wszystkim ludziom w nich mieszkającym i pracującym. Tegoroczne ołtarze nawiązywały hasłami i wystrojem do tematyki roku duszpasterskiego, a więc do Osoby Ducha Świętego, a także do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ołtarze przygotowali: grupa dekoracyjna parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej, Grupa ks. Jana Czuby oraz Róże Różańcowe parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Natomiast Urząd Miejski przygotował Ołtarz na scenie.