Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

W dniu  01.06.2018 r. 27 osób, członków Róż Żywego Różańca w naszej parafii udało się do  Częstochowej na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. W roku stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny ,hasłem pielgrzymki były słowa Jana Pawła II „ Pokój tobie Polsko, Ojczyzno moja”. Wyjechaliśmy w piątek 1-go czerwca po południu , po przybyciu do miejsca gdzie mieliśmy zamówione  noclegi i krótkim odpoczynku po podróży udaliśmy się do kaplicy cudownego obrazu na spotkanie z naszą Matką i Królową by uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim i czuwaniu, zakończonym Mszą św. o godz. 23. W sobotę 2-go czerwca dzień rozpoczęliśmy od odśpiewania Godzinek ku czci Matki Bożej Niepokalanej. Od godz.9.30 programem słowno-muzycznym rozpoczęły się  przed Szczytem główne uroczystości zakończone mszą świętą pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Zielińskiego z archidiecezji gdańskiej. W homilii wygłoszonej podczas mszy św. biskup podkreślał jak wielkim darem jest  modlitwa różańcowa dla nas modlących się na różańcu i jak wiele łask jest wypraszanych tą modlitwą.  Podczas  pielgrzymki rozpoczęła się nowenna przed jubileuszem 200-lecia założenia Żywego Różańca przez  sługę Bożą Paulinę Jaricot, która przypada w 2026 roku.