Uroczyste obchody dnia 3 maja

Dzień 3 maja w Kościele w Polsce przeżywamy jako uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W naszej Ojczyźnie jest to także rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia w Bobowej odbyły się gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Gminne Święto Strażaków. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w naszym kościele parafialnym, której przewodniczył proboszcz parafii ks. dr Marian Chełmecki. Homilię wygłosił wikariusz parafii ks. mgr Damian Płaza, który podkreślił jak ważną rolę odgrywa nasza Ojczyzna oraz królująca i otaczająca ją opieką Matka Boża.

Po uroczystej Mszy Świętej nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych pod figurę św. Floriana, znajdującą się na bobowskim rynku. Wówczas wokół rynku mieszkańcy gminy rozwinęli flagę narodową, a zaproszeni goście oraz przedstawiciele władzy złożyli kwiaty pod figurą Świętego Floriana – patrona strażaków. Następnie proboszcz parafii ks. dr Marian Chełmecki wraz z kapelanem OSP Gminy Bobowa ks. Piotrem Poślińskim poświęcili nowy wóz bojowy dla jednostki OSP Bobowa.