U księdza Jana w Pasierbcu

14 kwietnia 2018 roku Grupa ks. Jana Czuby zrealizowała kolejne swe zamierzenie i zorganizowała wyjazd do sanktuarium w Pasierbcu. To miejsce również związane jest z osobą ks. Jana, bowiem jedną z postaci XIV stacji drogi krzyżowej jest właśnie ten misjonarz – męczennik.

W piękne sobotnie popołudnie 28-osobowa grupa parafian z Bobowej wraz z ks. proboszczem Marianem Chełmeckim przemierzyła niezwykłą plenerową drogę krzyżową, rozważając mękę Chrystusa, życie i postawę ks. Jana Czuby. Wyjątkowo ekspresyjne postacie drogi krzyżowej, a wśród nich Jan Paweł II, ks. Jerzy Popiełuszko, Kardynał Wyszyński nadają refleksyjnego wymiaru, a ich usytuowanie w górskim krajobrazie powoduje, że można zatopić się w prawdziwej kontemplacji.
Pielgrzymi odwiedzili też Stary Sącz i Ołtarz Papieski, a następnie zostali ugoszczeni przez ks. Mariusza Żabę, dyrektora Domu Rekolekcyjnego „Opoka”, który jako wychowanek ks. Jana Czuby 27 marca odprawiał Mszę św. w naszym kościele parafialnym.