Nowi ministranci w parafii

W wigilię Uroczystości Chrystusa Króla – dnia patronalnego Liturgicznej Służby Ołtarza, bobowska parafia zyskała 18 nowych ministrantów.

Grono LSO w Bobowej jest w sumie bardzo liczne – jest w nim już ponad 80 osób. Tylko w tym i ubiegłym roku zasiliło je 40 nowych ministrantów! Liczby te wskazują, zdaje się, na rekord w skali diecezji, choć – jak tłumaczy ks. Jarosław Kokoszka, parafialny i rejonowy opiekun LSO – nie o bicie rekordów tu chodzi.

– Oczywiście, cieszy nas, że chłopcy są chętni, bo przy ołtarzu sporo mogą się nauczyć i innych zbliżać do Pana Boga. To także zasługa ich rodziców, którzy ich w tym wspierają, zachęcają i przyprowadzają na zbiórki – mówi kapłan. – Chłopcy, choć to dopiero 3-klasiści, są bardzo ciekawi swoich nowych zadań i tego, jak od zakrystii wygląda przygotowanie liturgii i ona sama, kiedy stoi się blisko ołtarza. Nie brakuje im ciekawości, ale i radości. Na każdej zbiórce panowała niemal 100-proc. frekwencja – dodaje.

Aspiranci przygotowywali się do swojej nowej posługi przez ostatnie 3 miesiące pod okiem ks. Jarosława Kokoszki. Pomagali w tym ceremoniarze, którzy prowadzili część praktyczną zajęć z ministrantami.

Przyjęcia nowych ministrantów dokonał proboszcz parafii ks. dr Marian Chełmecki dnia 23 listopada br. Gratulował chłopcom, mówiąc, że to oni są najpiękniejszą ozdobą ołtarza, i życząc im, by byli z tego dumni, dziękował ich rodzicom i opiekunowi Liturgicznej Służby Ołtarza.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Pani Zdzisława Iwaniec Sekretarz Gminy Bobowa, Pan Adam Urbanek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej, wychowawczynie klas trzecich oraz rodzice i krewni nowych ministrantów.