Nabożeństwo w intencji beatyfikacji ks. Jana Czuby

Już kolejny raz odprawiono w Bobowej Mszę św. z prośbą o beatyfikację ks. Jana Czuby, wikarego w naszej parafii w latach 1984- 1988 i męczennika, który zginął na misji w Loulombo 27.10.1998 r.
Koncelebrowaną Mszę św. odprawili: ks. dr Jan Bartoszek, ks. dr Sławomir Czuba i ks. dr Marian Chełmecki. Kazanie wygłosił, ks. Jan Bartoszek. Sylwetkę misjonarza przedstawił w świetle jego codziennej pracy i w aspekcie świętości. Ks. Jan przyznał, że nigdy nie poznał ks. Czuby, ale jest autorem książki o nim pt. „Miłość przypieczętowana krwią”. Jest to m.in. zbiór świadectw osób, z którymi ks. Czuba zetknął się podczas pracy w Bobowej. Ks. Bartoszek wyraził swoje uznanie dla grupy ks. Jana Czuby za podejmowane inicjatywy. Na zakończenie stwierdził, że wszelkie prace podejmowane przez grupę i Różę Różańcową im ks. Jana Czuby są spłacaniem długu wobec wikarego, który kiedyś pracował w Bobowej i który pozostawił po sobie bardzo piękne wspomnienia. Jednym z zadań grupy ks. Jana jest zebranie tych wspomnień i wydanie ich na okoliczność 20- lecia jego męczeńskiej śmierci. Ks. Janowi Bartoszkowi dziękujemy za książkę, za Mszę św. i kazanie. Dziękujemy również ks. Sławomirowi Czubie, jego Rodzicom i ich krewnym, którzy uczestniczą we Mszach św. w intencji ks. Jana Czuby, odprawianych w naszym kościele.
Podziękowania kierujemy do parafian, którzy uczestniczą w tych Mszach św., a tych którzy nie byli zapraszamy.
Wszystkich, którzy chcieliby złożyć świadectwo o ks. Czubie, zapraszamy do parafialnej biblioteki w każdą pierwszą środę miesiąca.

Artykuł zaczerpnięty z: http://naszabobowa.pl/nabozenstwo-w-intencji-beatyfikacji-ks-jana-czuby/65145/