Imieniny świętej Zofii

W tym roku po dwóch latach przerwy wróciliśmy do uroczystego świętowania Imienin św. Zofii, patronki Bobowej. Tegoroczne uroczystości rozpoczęliśmy w sobotę, 14 maja, Mszą Świętą z okazji Jubileuszu 130 - lecia OSP Bobowa. Podczas Eucharystii poświęcony został dzwon, który znalazł się na odrestaurowanym dawnym wozie strażackim.

W niedzielę, 15 maja, od rana świętowaliśmy. Wszystkie Msze Święte tego dnia sprawowane były w kościele św. Zofii. Na scenie przy kościele prezentowały się różne kapele i grupy. Od rana grała kapela "Sami swoi". O godz. 11.15 z kościoła parafialnego wyruszyła procesja do kościoła św. Zofii. Nie zabrakło w niej przedstawicieli grup parafialnych, oraz oczywiście świętej Zofii wraz z trzema córkami. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył Ks. dr hab. Marek Kluz, dziekan Wydziału Teologicznego w Tarnowie. Podczas homilii kaznodzieja mówił, czego uczy nas dziś święta Zofia. Odniósł się do cnót wiary, nadziei i miłości. Podczas Mszy Świętej zaśpiewał nasz parafialny chór "Cantate Deo", grała także orkiestra strażacka. Po Mszy Świętej na scenie głos zabrał burmistrz naszego miasta, Wacław Ligęza. Złożył życzenia św. Zofii oraz wszystkim obecnym Zofiom, które w dniu swoich imienin otrzymały kwiaty. Potem rozpoczęły się występy kolejnych grup. Wystąpiły dzieci ze SP w Bobowej, "Hop - kapela Szabasówka", "Kapela Archaiczna", a także uczniowie Szkoły Muzycznej w Bobowej. Odwiedzili nas także motocykliści.

Po Mszy Świętej o godz. 15.00 odbył się koncert parafialnego zespołu "Skrzydła Wiary", a następnie wystąpił gość specjalny tego wieczoru, Kordian Cieślik. Przy kościele św. Zofii brakowało wręcz miejsca. Od 18.30 do tańca grał wszystkim zebranym zespół "KM" z Gromnika. Świętowanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych. 

Oprócz występów na scenie wszyscy obecni mogli posilić się przy stoisku prowadzonym przez Parafialny oddział Caritas oraz przy stoisku gastronomicznym ZSO w Bobowej. Rodzice ministrantów proponowali domowe ciasto. Było także stoisko fryzjerskie (ZSZ w Bobowej). "Skrzydła wiary" rozprowadzały magnesy i obrazy ze św. Zofią, a dziewczęta ze Scholi Świętego Józefa malowały dzieciom twarze. Byli także strażacy ze swoimi wozami. Tego dnia nie zabrakło wielu atrakcji i konkursów. 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wielkiego wydarzenia.