Dziewczęca Służba Maryjna na wakacjach

W dniach od 1 do 6 lipca w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie „EFEZ” w Czchowie przebywały na swoich letnich wyjazdowych rekolekcjach młodsze dziewczynki z bobowskiego DSM-u wraz z s. Gracją. Oaza, w zamierzeniu organizatorów, diecezjalnych opiekunów DSM-u, miała przybliżyć wszystkim uczestniczkom tajemnicę sakramentów, a zwłaszcza Eucharystii. W tym celu, dzień po dniu, oazowiczki poznawały III część„Opowieści z Narni – Podróż Wędrowca do świtu”, która w symboliczny sposób ukazywała tajemnicę sakramentów. Oprócz modlitwy i codziennej Mszy św. nie zabrakło też wspólnych wędrówek, zabaw na pogodnych wieczorkach, pielgrzymki do Tuchowa oraz rywalizacji sportowej. Dziewczęta wróciły do domów bardzo zadowolone.

Aby obejrzeć galerię zdjęć, zapraszamy na stronę:

http://dsm.diecezja.tarnow.pl/oaza-dsm-2018-grupa-mlodsza/

Starsze dziewczęta w dniach od 08.lipca do 16 lipca wraz z opiekunkami s. Gracją i pania Lucyną Hartig przebywały na pobycie integracyjnym nad polskim morzem w Gdyni. Oprócz kąpieli w morzu zwiedzały Gdynię, Gdańsk i Sopot. Dużo wrażeń dostarczył także rejs na Hel i zwiedzanie fokarium. Wielką atrakcją był pobyt w wodnym parku rozrywki  w Redzie, gdzie oprócz basenów i  wielu zjeżdżalni przeżyły spotkanie z rekinami, które można było swobodnie obserwować zjeżdżając pod szklanym  tunelem. Pogoda i humory dopisywały, dziewczęta zadowolone i wdzięczne Panu Bogu za ofiarowany czas wypoczynku wróciły do Bobowej.