Bierzmowanie w naszej Parafii

We wtorek, 8 marca młodzież naszej parafii przez posługę liturgiczną J.E. ks. Bpa Artura Ważnego otrzymała Sakrament Bierzmowania. Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania odbywała się w dwóch grupach:
- godz.15.30 - kl. 8a i 8b
- godz. 18.00 - kl.8c i 8 SP Brzana.
Młodzież do tego dnia przygotowywała się przez dłuższy okres czasu min. uczestnicząc w spotkaniach z animatorami " Młodzi na progu". Nad formacją kandydatów do bierzmowania czuwał ks. Marek Czerwiński. Wraz z ks. Biskupem Mszę Świętą koncelebrowali: Ks. prałat Marian Chełmecki - proboszcz parafii, ks. Tadeusz Sajdak - dziekan dekanatu bobowskiego oraz ks. Jakub Zagórski - bobowski rodak. Na Mszach Świętych obecni byli dyrektorzy szkół wraz z wychowawcami klas. Dziękujemy przy tej okazji rodzicom za wychowanie, współpracę oraz wielkie zaangażowanie w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Rodzice uczniów klas VIII ufundowali jako dar ołtarza 3 złote gotyckie haftowane ornaty, które ubogacą liturgię w naszym kościele.

Foto: Bogdan Belcer.