Pochód Świętych

27 października, wieczorem, po zakończeniu nabożeństwa rozpoczynającego przygotowania bobowskiej parafii do 20. rocznicy śmierci ks. Jana Czuby, tamtejsza młodzież przygotowała pochód świętych, który rozpoczął się przy kościele św. Zofii. Pomagali im w tym duszpasterze ks. Jarosław Kokoszka i ks. Damian Płaza oraz dominikanka s. Gracja Basiaga.

Uczestnicy podążający w orszaku wraz z głównym bohaterem – młodym człowiekiem spotykali na swej drodze zdążającej do kościoła parafialnego poszczególnych świętych. Było ich ok. 20, a wśród nich m.in. św. Zofia i jej córki, Matka Teresa z Kalkuty, bł. Julia Rodzińska, św. Dominik Savio czy rodzice św. Teresy.

W dzień Wszystkich Świętych ks. Jarosław Kokoszka zaprasza wszystkich chętnych na cmentarz w Bobowej, gdzie o godz. 20 odbędzie się czuwanie modlitewne, które poprowadzi Litwin o. Rajmund Jurolaitis ze Zgromadzenia Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej z Brzozówki.