Odwiedziny w Słotowej

http://naszabobowa.pl/odwiedziny-w-stolowej/59445/

W sobotnie popołudnie 18 listopada parafianie z Bobowej wraz z ks. Prałatem Stanisławem Chrzanem i ks. Jarosławem Kokoszką udali się z pielgrzymką do Słotowej – rodzimej parafii ks. Jana Czuby.

Wyjazd, w którym uczestniczyło 60 osób, był kolejnym punktem obchodów 20. rocznicy męczeńskiej śmierci misjonarza. Na miejscu pielgrzymi uczestniczyli w modlitwie różańcowej oraz Mszy św., a następnie zwiedzali kaplicę poświęconą ks. Janowi. O historii jej powstania i znajomości z misjonarzem opowiadał ks. Stanisław Saj były wieloletni proboszcz i twórca parafii w Słotowej, który poznał ks. Jana, gdy ten był jeszcze klerykiem i przyjeżdżał do rodzinnej miejscowości na wakacje. Wyraził też swoje uznanie i radość z działań podejmowanych w Bobowej dla upamiętnienia męczennika, a także przyjął zaproszenie na okolicznościową Mszę św. 27 stycznia.

Grupa ks. Jana Czuby, która zorganizowała wyjazd, zaprasza w niedzielę 26 listopada do zwiedzania wystawy pamiątek po misjonarzu w bibliotece parafialnej, a dzień później na wieczorną Mszę św. podczas której kazanie wygłosi ks. Jan Wnęk były dyrektor warszawskiego Centrum Formacji Misyjnej, rodak i przyjaciel ks. Jana Czuby.