Niedziela Palmowa

O godz. 11.30 uroczystą procesją z palmami rozpoczęliśmy obchody Niedzieli Palmowej, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii Wszystkich Świętych ks. prałat Marian Chełmecki. We Mszy Świętej wzięło udział bardzo wielu parafian, którzy przynieśli ze sobą piękne, wykonane ręcznie palmy wielkanocne. Oprawę muzyczną liturgii stanowił parafialny chór Cantate Deo. W czasie Mszy Świętej wierni wysłuchali opisu Męki Pańskiej w wykonaniu: Antoniego Durlaka, Marka Babicza i Zenona Durlaka.

Natomiast po Mszy Świętej na placu kościelnym odbył się po raz kolejny KONKURS na NAJWIĘKSZĄ i NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Jury w składzie: Agata Wrona - Przedstawicielka Rady Parafialnej i Dorota Gorgosz - członek Caritas Parafialnego, wyłoniły zwycięzców tegorocznego konkursu. Nagrody wręczył Ksiądz proboszcz naszej parafii. Wśród zwycięzców znalazła się palma wielkanocna, którą zdobiły kwiaty w kolorach flagi Ukraińskiej, wykonana przez uchodźców wojennych z Ukrainy. Wszystkim tym, którzy przynieśli palmy gratulujemy pięknego zwyczaju kultywowania tradycji.