Medal Dei Regno Servire dla p. Barbary Kowalskiej

Wśród tych, którzy zmieniają oblicze świata, którzy na ziemi służą królestwu Bożemu są m.in. ci, którzy w uroczystość Chrystusa Króla odbierają z rąk biskupa medale „Dei Regno Servire” – najwyższe odznaczenie przyznawane osobą świeckim przez Biskupa Diecezjalnego. W tym roku było ich 48 a wśród nich nasza parafianka Pani Barbara Kowalska, która po odbiór złotego medalu udała się do tarnowskiej katedry wraz ze swoim bratem, Przewodniczącą Rady Miasta Bobowa Małgorzatą Molendowicz oraz Proboszczem parafii ks. dr. Marianem Chełmeckim.

Te medale, to jest dowód uznania za budowanie królestwa Bożego na tym świecie, to jest również przypomnienie, że my wszyscy mamy służyć sprawie królestwa Bożego, bo takie jest zadanie wszystkich chrześcijan – mówił bp Andrzej Jeż.