Lednica 2011

4 czerwca 2011 r. (sobota) młodzież naszej parafii uczestniczyła w ogólnopolskim spotkaniu nad brzegami jeziora lednickiego koło Gniezna, które zorganizował po raz 15-y O. Jan Góra. W tym roku dziękowaliśmy za życie i beatyfikację Jana Pawła II, wsłuchiwaliśmy się w przesłania Papieża, które kierował do młodych nad Lednicą.
W dniu następnym zwiedzaliśmy Poznań. W katedrze poznańskiej (pierwszej stolicy biskupiej w Polsce – 968 r.) sprawowaliśmy Eucharystię. Następnie udaliśmy się ponownie nad Lednicę a dokładnie do Ostrowa Lednickiego. Tym razem popłynęliśmy promem na wyspę jeziora lednickiego aby zwiedzić pozostałości grodu, który również sięga początków państwa polskiego. Ostatnim punktem programu była krótka kąpiel w jeziorze, które O. J. Góra uznaje za symboliczną chrzcielnicę Polski.

W poniedziałek w drodze powrotnej nawiedziliśmy Zduńską Wolę. Tam mieliśmy możliwość wejść do domu w którym urodził się św. Maksymilian Maria Kolbe oraz sprawować Mszę św. w kościele gdzie został ochrzczony. Powróciliśmy do domów przed zmrokiem – na pewno wszyscy zmęczeni ale radośni u wzbogaceni o wartości duchowe.