Kaplica w Brzanie

W ciągu minionych lat zastanawiano się na budową kaplicy w Brzanie, lecz nietypowe usytuowanie terenu miejscowości powoduje, że jest to przedsięwzięcie niemalże niemożliwe do wykonania. Msze św. w Brzanie sprawowane są w każdą I sobotę miesiąca w dawnym domu katechetycznym. Ta praktyka została rozpoczęta w latach 90-tych XX w.
Salą opiekowała się w latach 1976-2009 Aleksandra Kipiel (+2010),  w latach 2009-12 opiekowała się Lucyna Bania (+2012) a obecnie od 2012 r. Teresa Urbaś.
W jednym artykule gazetki parafialnej „Echo Parafii” z 2000 r. czytamy: „W 1972 r. nauczanie religii przeniesiono z domu p. Myśliwców do Świetlicy [patrz foto]. Salę przygotowali i wyposażyli w potrzebny sprzęt pp. Kipielowie. Msze św. wówczas były odprawiane dwa razy w roku w okresie Wielkanocy i Bożego Narodzenia. By nie wchodzić wprost z pola do świetlicy dobudowano przedsionek. Wykonał tę pracę p. Kipiel z synami. Gdy dach zaczął przeciekać mieszkańcy Brzanej zadbali o jego zmianę. Najbardziej zaangażowali się w tę pracę pp. St. Król, Cz. Król, J. Szwarga, J. Zagórski, J. Majcher. O utrzymanie porządku w otoczeniu świetlicy troszczą się p. Paweł, Maciej i Grzegorz Szczerba. Od kilku lat w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9-tej rano są przyprowadzani i przywożeni chorzy i staruszkowie, by ten jeden raz w miesiącu uczestniczyć we Mszy św. wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. Sala jest przystrojona kwiatami, znajduje się w niej dużo obrazów. O to by ten dom zmienił się w kościół zabiegała p. Aleksandra Kipiel. […] W maju i październiku gromadzą się okoliczni mieszkańcy by wyśpiewać majówkę czy odmówić różaniec.”