2017.04.22 – Święcenia kapłańskie naszego rodaka po 14 latach przerwy

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00 w Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Skalnej w Castel Sant'Elia Paweł Zagórski – nasz rodak oraz Moses Kabota i Chishimba William Kachingwe pochodzący z Zambii przyjęli święcenia kapłańskie przez nałożenie rąk oraz modlitwę konsekracyjną Jego Ekscelencji ks. bp. Romano Rossi, ordynariusza Diecezji Civita Castelana.
W Uroczystości uczestniczyli: Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła Ks. Dariusz Wilk, Przełożony prowincji włosko-szwajcarskiej Ks. Bogdan Kalisztan, Proboszcz parafii Bobowa Ks. Marian Chełmecki oraz wielu innych Księży, współbraci michalitów z prowincji włosko-szwajcarskiej oraz siostry zakonne. Świecenia kapłańskie to wielka radość stąd też w tej ważnej dla czcigodnych Księży neoprezbiterów chwili towarzyszyły im rodziny z Polski oraz Zambi, przyjaciele i znajomi, a także wielu parafian michalickich placówek z Castel Sant'Elia, Crescentino oraz z Nepi.
23 kwietnia w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 11:00 uroczystą Mszę Świętą Prymicyjną w Parafii Św. Antoniego Opata w Castel Sant'Elia odprawił Ks. Paweł Zagórski, była ona koncelebrowana także przez Księży Neoprezbiterów: Ks. Mojżesza i Ks. Williama. O godzinie 18:00 w Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Skalnej Neoprezbiterzy odprawili Uroczystą Mszę Prymicyjną, która koncelebrowana była przez wielu przybyłych na to radosne wydarzenie czcigodnych Księży. Na zakończenie Księża Neoprezbiterzy: Paweł, Mojżesz i William udzielili specjalnego Błogosławieństwa Prymicyjnego kapłanom, siostrom zakonnym, rodzinie oraz licznie zgromadzonym parafianom.
Bogu niech będą dzięki za ten dar kapłańskiego powołania.
Prośmy Pana o obfite łaski i błogosławieństwo dla księdza Pawła, Mojżesza i Williama. Niech sprawi, aby ta uroczystość stała się zasiewem nowych powołań w naszej wspólnocie parafialnej.