2013.08.17-25 – XXXI Piesza Pielgrzymka Tarnowska

17 sierpnia uroczystą Mszą Św. w Tarnowie rozpoczęła się XXXI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która trwała 9 dni. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmiało: „Być solą ziemi”. Z naszej parafii w grupie 26 Św. Katarzyny pielgrzymowało ok. 14 osób. Natomiast cała grupa liczyła ok. 380 pątników. Przewodnikiem był Ks. Krzysztof Romański. Nasza grupa była bardzo rozśpiewana i rozmodlona. Również pogoda dopisała – było bardzo ładnie (tylko w jeden dzień troszkę padało J ). W tym roku wchodziliśmy pokłonić się naszej Matce jako grupa przedostania. Ten ostatni dzień pielgrzymowania był pełen przeżyć i emocji, które pozostaną w sercu każdego pielgrzyma. Pielgrzymka to przede wszystkim czas pogłębienia relacji z Panem Bogiem oraz Matką Przenajświętszą, której możemy powierzyć wszystkie nasze sprawy. Ale są to także dni, które można świetnie spędzić na modlitwie, śpiewie, tańcach i rozmowach w gronie wspaniałych „sióstr” i „braci”. XXXI PPT zakończyła się Mszą Św. na Wałach Jasnogórskich.