XX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018 r.

1. Przeżywamy dwudziestą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Zapraszamy dziś na Dożynki Gminne, które rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 15.00 w Siedliskach.
  2. Witamy wszystkich, którzy postanowili spędzić wakacje w pięknych zakątkach Bobowej i okolic. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznie spędzonego czasu i dobrego wypoczynku. Na wakacjach nie zapominajmy
    o niedzielnej Mszy Świętej.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Bernarda, doktora kościoła.
  4. We wtorek wspomnienie Piusa X pap.
  5. W środę wspomnienie NMP Królowej. Zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej na godz. 17.30, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki.
  6. W piątek święto św. Bartłomieja, apostoła. O godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z koronką do Bożego Miłosierdzia.
  7. W sobotę udajemy się z pielgrzymką autobusową do Częstochowy na powitanie naszych pielgrzymów. Wyjazd z zajezdni autobusowej o godz. 8.00.
  8. W następną niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszej diecezji kolejna niedziela Synodalna.
  9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki
    i orędownictwa świętych patronów.
  10. Bezpłatna Policealna Szkoła Medyczna w Nowym Sączy ogłasza nabór na Nowy Rok Szkolny. Szczegóły na afiszu.
  11. Kompleksowe badanie wzroku w raz z możliwością zakupu okularów odbędzie się 29 sierpnia w Ośrodku Zdrowia „Bomed” od godz. 8.00. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.
  12. Badania USG Dopller, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca odbędą się 31sierpnia od godz. 8.00 w przychodni „Bomed” w Siedliskach. Cena badań 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
  13. W tym tygodniu dokonano demontażu ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Pierwotnie nie było takiego planu, bo ołtarz MB Bolesnej nie jest przewidziany w programie prac konserwatorskich. Jednak dokładne sprawdzenie dokonane przez komisję konserwatorską pokazało w jakim jest stanie. Nie pozostaje nam nic innego jak poddać go całkowitej konserwacji. Ołtarz jest całkowicie zaatakowany przez korniki. Resztę zrobiły wilgoć i bakterie grzyba i brak wentylacji. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
  14. Dziękuję za składane ofiary na sprzątanie naszego kościoła, za comiesięczne ofiary na remonty naszych kościołów i wszystkim, którzy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej przekazali ofiary na remonty i dzwony do św. Zofii. Dziękuję za inicjatywę jakiej podjęła się pani Maria Ziomek zbierając ofiary na dzwony do kościoła św. Zofii. Przekazano kwotę 9000 zł. W sumie na dzwony zebrano już 34 400 zł.
  15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.