OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • 15 września 2019 r.

 

 1. Witamy wszystkich parafian i gości w naszym kościele parafialnym. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania w tym dniu głosi ks. Tomasz Gołąbek. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 koncert Maryjny połączony z prezentacją zdjęć z okresu remontu kościoła.

 

 1. Nasz parafia włącza się w ogólnopolską akcję „Polska pod krzyżem”. Dzisiaj o godz. 16.30 młodzież wyruszy procesyjnie z krzyżem z kościoła św. Zofii do kościoła parafialnego na Msze Święte o godz. 17.00 w intencji ojczyzny.

 

 1. W Kościele katolickim rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

 1. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na UPJPII w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wsparcie katolickich uczelni.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

 

 1. We wtorek Msze Święte o 6.30 i 18.00 w kościele św. Zofii.

 

 1. W środę zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej na godz. 17.30, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. W tym dniu przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski. Imieniny obchodzi biskup pomocniczy naszej diecezji Stanisław Salaterski.

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia od godz. 16.00.

 

 1. W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Msza św. wieczorna z niedzieli.

 

 1. Burmistrz Bobowej informuje, że w dniu 21.09.2019 (sobota) zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielogabarytowych: Brzana (plac OSP) od godz. 7.00 – 11.00; Bobowa (plac targowy) od godz. 7.00 – 11.00.

 

 1. Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zaprasza 22.09.2019 (niedziela) o godz. 15.00 na bobowski rynek wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w „Biesiadzie z folklorem Pogórza. Dlatego w tym dniu od godz. 15.00 do 19.00 nastąpią utrudnienia w ruchu. Podczas trwania biesiady odbędzie się degustacja lokalnych potraw.

 

 1. Sołtysi zapraszają mieszkańców na zebrania dotyczące przeznaczenia środków w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok: Bobowa – 17 września godz. 16.00 w sali koronka, Berdechów – 17 września godz. 17.00 w sali koronka, Brzana – 18 września godz. 16.00 w SP w Brzanie.

 

 1. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.

 

 1. Dziękuję za składane ofiary na sprzątanie naszego kościoła, za comiesięczne ofiary na remont naszych kościołów i wszystkim, którzy w kancelarii parafialnej przekazali ofiary na remont kościoła i na ołtarze boczne.

 

 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Wczoraj obchodziliśmy 46 rocznicę śmierci ks. proboszcza w Bobowej Jana Kurka. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]