II Niedziela Zwykła

20 stycznia 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II niedzielę zwykłą. Jest to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Polecamy wszystkich wypoczywających i wyjeżdżających opiece Bożej i modlimy się
    o bezpiecznie spędzony czas. Witamy wszystkich, którzy ferie spędzają w Bobowej.
  2. W poniedziałek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. – dzień babci.
  3. We wtorek obchodzimy dzień dziadka.
  4. W środę zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej na godz. 16.30, zaś pół godziny wcześniej na godzinki.
  5. W czwartek świętego Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła.
  6. W piątek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przypada 5 r. święceń biskupich bpa Stanisława Salaterskiego – bpa pomocniczego naszej diecezji.
  7. W sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów. Jest to także dzień Islamu
    w kościele katolickim w Polsce.
  8. Bóg zapłać za składane dziś ofiary z przeznaczeniem na Wyższe Seminarium Duchowne
    w Tarnowie.
  9. Przyszła niedziela to kolejna niedziela synodalna jak i również światowy dzień chorych na trąd i międzynarodowy dzień pamięci o ofiarach Holokaustu
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
  11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
  12. Dziękuję ofiary na remonty naszych kościołów, dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej przekazali indywidualne ofiary na ołtarz Matki Bożej
    i dzwony. Dziękuję za ofiary na sprzątanie i ogrzewanie naszego kościoła.
  13. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie po kolędzie, za piękny zwyczaj przywożenia i odwożenia księdza z kolędy, witanie i odprowadzanie do sąsiada, za składane ofiary.