Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marzec 2018 r.

 

 1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zasłaniamy we wszystkich Kościołach krzyże na czas dwóch ostatnich tygodni Wielkiego Postu. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale o godz. 15.00
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość ku czci świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu o godz. 6.30 i 17.00 z okolicznościowym kazaniem. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy świętej.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej na godz. 16.30, zaś pół godziny wcześniej na godzinki.
 4. W piątek o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00 parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich parafian. Będzie to dla nas swoista forma przygotowania do spowiedzi wielkanocnej. Bardzo proszę strażaków o pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa. Również w tym dniu Mszą świętą o godz. 20.00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.
 5. W sobotę 24 marca – dzień spowiedzi parafialnej. Spowiadać będziemy w godz. 8.30-10.00; od godz.10.30-12.00 i popołudniu od godz. 15.00-16.30. Msza Święta o godz. 16.30 w przerwie spowiedzi (nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci) i od godz. 17.00-18.00.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na Mszy Świętej o godz. 10.00. Gromadzimy się przed kościołem i po poświęceniu palm w uroczystej procesji udamy się do kościoła. Zapraszamy dzieci i całe rodziny na tę uroczystość. Po Mszy Świętej konkurs na najwyższe i najpiękniejsze palmy. Ofiary w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

 

 1. Jak co roku w Niedzielę Palmową młodzież zgromadzi się w Tarnowie pod przewodnictwem biskupa, aby przeżywać Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Zachęcamy młodzież, aby wzięła udział w tym spotkaniu. Zapisy do czwartku u parafialnego Animatora Młodzieży – Wojciecha Radzika.

 

 1. Prosimy zgłaszać chorych do których kapłan ma się udać z Komunią i Spowiedzią Świętą przed świętami Wielkanocnymi. Zgłaszać można w zakrystii lub kancelarii. Nie zgłaszamy tych chorych do których, kapłani udają się w każdy I piątek miesiąca.

 

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w bobowej informuje, że w dniach 19-20 marca od godz. 9.00 – 12.00 odbędą się zapisy do oddziałów przedszkolnych dzieci urodzonych w 2012, 2013, 2014, 2015 roku. Do zapisu przychodzi rodzic przynosząc akt urodzenia dziecka oraz dokument z peselem.

 

 1. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki
  i orędownictwa świętych patronów.

 

 1. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.