5 Niedziela Wielkiego Postu

29 marzec 2020 r.

 

 1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu – Niedziela Synodalna. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym będą transmitowane z naszego kościoła o godz. 16.00. Zachęcamy do łączności duchowej i wspólnego śpiewu w waszych domach. W kościele mogą być wtedy tylko księża i siostry zakonne.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji ustania epidemii i o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Bobowa przez wstawiennictwo św. Zofii patronki Bobowej z int. Burmistrza Bobowej i Rady Miejskiej w Bobowej.
 3. W tygodniu Msze Święte według stałego porządku. We Mszy Świętej może uczestniczyć tylko 5 osób, które wcześniej zgłoszą chęć uczestnictwa. Wejście przez zakrystię. W ciągu dnia kościół otwarty, ale nie może w nim przebywać więcej niż 5 osób równocześnie. Do udziału zapraszamy osoby, który zamówiły intencje Mszy Świętej. Codziennie przed Mszą Świętą wieczorną kapłani i siostry zakonne odmawiają różaniec. Możliwość spowiedzi po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z kapłanem. Codziennie o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia prowadzona przez kapłanów z naszej parafii przy zamkniętym kościele.
 4. We wtorek 30 rocznica śm. Abp Jerzego Ablewicza.
 5. W środę nie będzie Nowenny. Intencje nowennowe polecamy na różańcu i w czasie Mszy Świętej nowennowej.
 6. W I czwartek miesiąca o 17.00 różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań prowadzona przez kapłanów z naszej parafii.
 7. W I piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Modlić się będziemy za misje święte. O godz. 19.30 będzie transmitowana drogą krzyżowa z naszego kościoła.
 8. Następna niedziela to niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszy Świętej o godz. 11.30. Ta Msza Święta będzie transmitowana z naszego kościoła przez TV Gorlice.
 9. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach ważnych proszę dzwonić na parafię.
 10. Paschaliki będą wystawione w kościele przez Wielki Post.
 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
 12. Dziękuję za ofiary na remonty naszych kościołów, na sprzątanie i tym wszystkim którzy w kancelarii parafialnej przekazali ofiary na ten cel.
 13. Dziękujemy za przekazanie 1 % podatku na rzecz naszej parafii.
 14. Gość Niedzielny jest dostępny dla każdego w formie internetowej.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Ormiańska l. 89 z Brzany.