OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 listopada 2018 r.

 

 1. Przeżywamy XXXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś setna rocznica odzyskania niepodległości. Uroczysta Msza Święta za ojczyznę, za walczących i poległych w obronie naszej ojczyzny z int. Burmistrza o godz. 14.00. Burmistrz Bobowej zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” na rynek na godz. 12.00
 2. Przez cały listopad o godz. 16.30 będziemy czytać wypominki listopadowe i odmawiać różaniec prosząc o miłosierdzie Boże dla naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata bpa i męcz.
 4. We wtorek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej na godz. 16.30, zaś pół godziny wcześniej wystąpi zespół pieśni i tańca z Ukrainy z programem „Tak kochamy Polskę”. W ten sposób nasi rodacy na Ukrainie zbierają na budowę parafialnego przedszkola.
 6. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie katechetów uczących w naszej parafii.
 7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą za zmarłych.
 8. W piątek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy rodziców dzieci z Bobowej i Brzany, które w tym roku miały I Komunię św. Będziemy omawiać sprawy związane z rocznicą I Komunii św. To spotkanie jest dla rodziców, którzy nie mogli w ostatnim tygodniu przyjść na spotkanie.
 9. Dziękuję grupie ks. Jana Czuby za przygotowanie modlitwy na cmentarzu wojennym przy mogiłach żołnierzy Uroczysty i za Apel Poległych z okazji Święta Niepodległości.
 10. Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce do sanktuarium do Tuchowa. Dziękuję za uświetnienie uroczystości chórowi parafialnemu „Cantate Deo”, i Orkiestrze Strażackiej z Bobowej.
 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
 12. Dziękuję za składane ofiary na sprzątanie naszego kościoła, za comiesięczne ofiary na remonty naszych kościołów i wszystkim, którzy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej przekazali ofiary na remonty na ołtarz Matki Bożej Bolesnej i dzwony do św. Zofii.
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli jest obszerny artykuł o zjeździe róż Różańcowych, który odbył się w naszej parafii.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Dzidek z Bobowej l. 64 i śp. Zbigniew Walicki z Bobowej, l. 72. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.