5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024
  1. Dziś w naszym kościele o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i droga krzyżowa śpiewana. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Popołudniowa Msza Święta o godz. 16.45.
  2. Na placu kościelnym Caritas naszej parafii rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne. Jest to okazja wspomóc ofiarami potrzebujących z naszej parafii.
  3. Od poniedziałku rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje dla szkół podstawowych a od środy dla szkół średnich. Rekolekcje będzie głosił ojciec Artus Pruś - redemptorysta.
  4. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszym kościele Msze Święte o godz. 6.30, zaś po południu o godz. 14.00 rozpoczynająca uroczystości związane z 685 rocznicą lokacji miasta i 15 rocznicą odzyskania praw miejskich oraz oddaniem do użytku nowo wybudowanego Budynku Centrum Kultury w Bobowej i wieczorem o godz. 17.00 i 19.00 w int. Mężczyzn św. Józefa.
  5. W środę zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej.
  6. W piątek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Msza Święta o godz. 17.00. W tym dniu już tradycyjne odbędzie się droga krzyżowa w intencji dobrej spowiedzi świątecznej ulicami naszego miasta. Rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 17.30 na placu kościelnym, a zakończy się na cmentarzu modlitwą za zmarłych. Prosimy zabrać znicze, które pozostawimy na grobach naszych bliskich.
  7. W sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Rozpocznie się o godz. 8.30-10.00, 10.30-12 i po południu od 12.30-14.00. W czasie spowiedzi na placu kościelnym młodzież naszej z KSM-u będzie rozprowadzać palmy. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
  8. W sobotę o godz. 15.00 w Korzennej arcybiskup Juliusz Janus udzieli błogosławieństwa nowym lektorom z naszej parafii. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny kandydatów.
  9. W następną niedzielę Msza Święta z obrzędem poświęcenia palm i uroczystą procesją do kościoła odbędzie się o godz. 11.30. Po Mszy Świętej konkurs na najwyższe i najpiękniejsze palmy oraz wręczenie dyplomów i nagród.
  10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
  11. Składamy podziękowania wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu składali ofiary do wolontariuszy lub wpłacali na konto na ogrzewanie i sprzątanie naszego kościoła.
  12. Lista na wyjazd do Lichenia jest już zamknięta. Można się zapisać na listę rezerwową.
  13. Polecamy zaś serdecznie przemyśleć wyjazd na pielgrzymkę do Włoch. Jest duża szansa, że się odbędzie, ale potrzebujemy jeszcze kilkanaście osób.
  14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
  15. Sołtysi Bobowej, Brzany i Berdechowa przyjmują zapisy na sadzonki drzew do 29 marca.
  16. Trwamy w nowennie przed Uroczystością św. Józefa.