Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 r.

 

 

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w kościele Na Mszy Świętej o godz. 1o.00 dziękczynienie za sakrament bierzmowania z intencji młodzieży klas III gimnazjum i ich rodziców, zaś o 11.30 rocznica I Komunii św. dla dzieci klas czwartych z naszej parafii..
 2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej na godz. 17.30, zaś pół godziny wcześniej na godzinki.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Wiecznego Kapłana. O godz. 16.30 spotkanie dla ministrantów, a po Mszy Świętej wieczornej dla lektorów.
 5. W piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem majowym.
 6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie na plebanii Parafialnej Rady Synodalnej i Rady Parafialnej.
 7. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza – Dzień Matki.
 8. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy świętować 25 – lecie święceń kapłańskich naszego Rodaka ks. Stanisława Szczepanka. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
 9. Jest organizowany od 1 do 2 czerwca wyjazd na czuwanie do Częstochowy
  i spotkanie Róż Różańcowych. Kosz 120 zł. Zapisy w kancelarii w zakrystii i u pani Marii Tajak.
 10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki
  i orędownictwa świętych patronów.
 11. Zbliża się wielkimi krokami Uroczystość Bożego Ciała. Procesja do czterech ołtarzy pójdzie wokół Rynku. O przygotowanie ołtarzy proszę: I – grupa dekoracyjna; II – Urząd Miasta Bobowa, III – Grupę ks. Jana Czuby; IV – Róże Różańcowe.
 12. Przeżyliśmy bardzo doniosłą uroczystość poświęcenia nowo odrestaurowanego kościoła św. Zofii. Jestem bardzo wdzięczny za tak liczny udział, za tę radosną atmosferę w tym dniu, za modlitwy o dobrą pogodę i we wszystkich tych sprawach organizacyjnych. Przechowuję wielką wdzięczność dla tak wielu osób i grup parafialnych, instytucji, które włączyły się w przygotowanie tego dnia. Dziękuję organizatorom: najpierw wam kochani parafianie za wszelką nawet najmniejszą pracę, a było tej pracy bardzo wiele, przy przygotowaniu kościoła, obejścia wokół kościoła i samej uroczystości. Był to pokaz naszej parafii jako wspólnoty, jako jednej rodziny.

Dziękuję Burmistrzowi za wszelką pomoc, za zorganizowanie telebimu, za scenę i wszelka świadczoną mi pomoc.

Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miasta Bobowa, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, Radzie Parafialnej za ogrom prac, które wykonali, żeby w tym dniu

Składam moje podziękowania wszystkim sponsorom, którzy ufundowali kupony (nazwy tych firm można zauważyć na plakatach i na stronie internetowej parafii).

Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich, uczniom ZSO, grupie ks. Jana Czuby, Radzie Parafialnej za zadbanie o wszelkie smakołyki w dniu imienin św. Zofii – dochód ze sprzedaży został przeznaczony na remonty naszych kościołów.

Dziękuję paniom Koronczarkom: Marii Wojtanowskiej, Małgorzacie Różańskiej-Domin i niezastąpionej pani Zofii Król, która tyle dni swojej pracy ofiarowała dla tego kościoła.

Dziękuję Orkiestrze Strażackiej z Bobowej, OSP z Bobowej i Brzany za pomoc w zapewnieniu porządku, Pocztom Sztandarowym, Bractwu Kurkowemu z Gorlic, Bractwu Rycerskiemu z Bobowej, młodzieży w strojach średniowiecznych, wszystkim osobom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie imienin św. Zofii, wszystkim występującym na scenie. Tym którzy wcześniej wspierali mnie i przygotowywali potrzebne informacje z historii kościoła i miasta.

Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o feretrony i chorągwie: za ich piękne i stroje, za wcześniejsze przygotowanie ich do procesji. Dziękuję pani Barbarze z Brzany i jej synowi za potrzebną dla nich konserwację. Dziękuję Paniom Dekorującym kościół za kwiaty i dekorację do kościoła św. Zofii.

Dziękuję Dyrekcjom, nauczycielom,  młodzieży i dzieci. Dziękuję ZSZ za ławki.

Dziękuję mieszkańcom ul. św. Zofii za ich troskę, pomoc i ukwiecenie obejścia wokół kościoła. Za dbanie o podlewanie i pielęgnowanie trawy.

Dziękuję restauracji Bobowianka za przygotowanie poczęstunku dla zaproszonych gości.

 1. 22 maja o godz. 10.00 na cmentarzu w Gorlicach Prezydent RP Andrzej Duda odsłoni pomnik z I wojny światowej.
 2. W czwartek 24 maja wyjazd dzieci komunijnych na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu o godz. 7.00 z zajezdni autobusowej. W tym dniu od godz. 10.00 Dzień Otwarty w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Szymbarku. Możliwość konsultacji z psychologami i pedagogami na temat przyjęcia dziecka do Ośrodka.
 3. Apteka Pana Roberta Wiejaczki przy ul. Węgierskiej organizuje 24 maja bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Zapisy w aptece.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest tradycyjnie Gość Niedzielny, Niedziela, czasopismo dla dzieci – Tęcza. Za tydzień w Gościu Niedzielnym będzie obszerny artykuł o poświęceniu kościoła św. Zofii i w związku z tym zamówiliśmy 200 egzemplarzy by każdy miał taką pamiątkę z tego wydarzenia.