7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

24 maj 2020 r.

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W tygodniu Msze Święte według stałego porządku. Codziennie oprócz środy od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i możliwość spowiedzi świętej. Pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną nabożeństwo majowe.
  3. We wtorek Mszę Święte w kościele św. Zofii. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkie Mamy z okazji Dnia Mamy.
  4. W środę nowenna do MB Bolesnej połączona z majówką o godz. 17.30. Pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki.
  5. W sobotę 30.05 w kościele bł. Karoliny w Tarnowie święcenia kapłańskie pochodzącego z naszej parafii diakona Jakuba Zagórskiego. Powitanie Prymicjanta w sobotę na placu kościelnym o godz. 17.00 i nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  6. W Niedzielę Zesłanie Ducha Świętego ks. Jakub Zagórski o godz. 11.30 odprawi Mszę Świętą prymicyjną, pierwsza w swoim życiu w kościele parafialnym i udzieli uroczystego błogosławieństwa.
  7. Rocznica I Komunii św. w naszej parafii dla uczniów klas czwartych będzie w Boże Ciało o godz. 14.00.
  8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
  9. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnim tygodniu wspierali dzieło dokończenia remontów kościołów, budynku katechetycznego i utrzymania parafii wpłacając ofiary na konto parafialne, składając ofiary w skrzynce w kościele czy w kancelarii parafialnej. Dziękuję za ofiary na gabloty do kaplicy MB Bolesnej.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności +Maria Pawlak l.94 z Bobowej i +Maria Ligęza l. 84 z Brzany.
  12. Prosimy wychodząc z kościoła zostawić obrazki w specjalnie przygotowanym pojemniku.