Msze Święte w niedzielę

– 6:30, 8:00, 9:00, 10:00, 11:30, 17:00

Msze Święte w dni powszednie

– Rano: 6:30
– Wieczorem: 18:00 (w okresie zimowym godz. 17.00)

Msze Święte w święta zniesione

– godz. 6.30, 9.00, 11.00, 18.00

Msze Święte dodatkowo

– w pierwszy piątek  o godz. 15.00.

– w kościele św. Zofii Msza Święta odpustowa 15 maja o godz. 7.00; 9.00; 11,00, 17.00 (imieniny Patronki Miasta)

Nabożeństwa drogi krzyżowej

– dla dorosłych w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00

– przygotowywana przez młodzież w piątki Wielkiego Postu o godz. 19.00

– dla dzieci w soboty Wielkiego Postu o godz. 15.00

– droga krzyżowa śpiewana w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00.

Nabożeństwa różańcowe codziennie przed wieczorną Mszą Świętą; w październiku dla wszystkich codziennie o godz. 17.00; prowadzona przez młodzież w piątki października o godz. 19.00.

Godziny Mszy Świętych mogą wyjątkowo ulec zmianie, na najbliższy tydzień są umieszczane wraz z ogłoszeniami w gablocie przy kościele i na stronie internetowej.

Codziennie modlimy się w następujących intencjach:

Wtorek Msza Święta o św. Zofii Patronce naszego Miasta
Środę 30 min. przed Mszą Świętą – Nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy
Czwartek wotywna o św. Józefie

Pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę Róże Różańcowe prowadzą wg kolejki modlitwę różańcową.

Pół godziny przed środową nowenną śpiewane są godzinki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Na nowennę zapraszamy w:

I środę (tydzień) miesiąca – W int. członków Żywego Różańca

II środę (tydzień) miesiąca – W int. Grup apostolskich i modlitewnych: Caritas, Grupa św. Ojca Pio, Sympatycy Radia Maryja i TV Trwam, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Chór parafialny, LSO, KSM, DSM, Grupy ks. Jana Czuby

III środę (tydzień) miesiąca – W int. wszystkich parafian pracujących z dala od domu rodzinnego i ich rodzin, a także za bezrobotnych i poszukujących pracy

IV środę (tydzień) miesiąca – W int. dzieci, młodzieży i ich najbliższych, którzy w tym roku będą przyjmować sakramenty święte: I Komunię św., bierzmowanie, dzieci oczekujących na chrzest św. oraz ich rodziców i chrzestnych, narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, chorych którzy w ciągu ostatniego miesiąca przyjmowali w domu sakramenty święte.

W każdy piątek od godz. 16.00 przed Msza Świętą wieczorną jest Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a 30 minut przed Mszą Świętą odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. W okresie zimowym adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 15.00.

Wypominki za zmarłych w niedzielę o godz. 7.45 i 9.45

Zmiana tajemnic Róż Różańcowych: Pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:45.

Sakrament chrztu świętego udzielany jest w II niedzielę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 11.30

Odpusty w parafii

15 maja: ku czci św. Zofii – Patronki miasta