Msze św. w niedzielę:
- 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 14:00, 17:00
- W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 14.00

Msze św. w dni powszednie:
- Rano: 6:30
- Wieczorem: 18:00 (czas letni) 17:00 (czas zimowy od 1 października)

Msze św. w święta zniesione:
- 6.30, 9.00, 11.00, 15.00, 17.00

W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o godz. 15.00

W kościele św. Zofii Msza św. odpustowa 15 maja.

Nabożeństwa drogi krzyżowej:
- dla dorosłych w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
- dla dzieci w soboty o godz. 15.00

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00.

Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie o godz. 16.30

Godziny Mszy św. mogą wyjątkowo ulec zmianie, na najbliższy tydzień są umieszczane wraz z ogłoszeniami w gablocie przy kościele i na tej stronie internetowej.

Codziennie modlimy się w następujących intencjach:
Poniedziałek po Mszy św. - Modlitwa w intencji Papieża
Wtorek po Mszy św. -         Modlitwy za zmarłych
Środę przed Mszą św. -       Nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy
Czwartek po Mszy św. -      Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
Sobota po Mszy św. -          Litania do Matki Bożej Bolesnej.

Pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę Róże Różańcowe prowadzą wg kolejki modlitwę różańcową.

Pół godziny przed środową nowenną śpiewane są godzinki ku czci Matki Bożej BolesnejNa nowennę zapraszamy w:

I środę (tydzień) miesiąca - członków Żywego Różańca

II środę (tydzień) miesiąca - Grupy apostolskie i modlitewne (Caritas, Grupa św. Ojca Pio, Sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Chór parafialny)

III środę (tydzień) miesiąca - rodziny z których najbliżsi pracują w kraju lub za granicą z dala od domu.

IV środę (tydzień) miesiąca - dzieci młodzież i ich najbliżsi, którzy w tym roku będą przyjmować sakramenty święte (I Komunia św. , bierzmowanie, małżeństwo), rodziny naszej parafii.

W każdy piątek 1 godz. przed Msza Świętą wieczorną jest Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a 15 minut przed Mszą odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego

Wypominki za zmarłych w niedzielę o godz. 8.15 i 9.45 (przed Mszami św.)

Zmiana tajemnic Róż Różańcowych: Pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.

Sakrament chrztu świętego udzielany jest w II  niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 14:00.

Odpusty w parafii:
15 maja:  ku czci św. Zofii - Patronki miasta  (uroczysta suma o godz. 11.00)
15 września:  ku czci Matki Bożej Bolesnej  (uroczysta suma o godz. 17.00)
ostatnia niedziela października główny odpust:  ku czci Wszystkich Świętych (uroczysta suma o godz. 11.00)
Msze Święte w dniu odpustu: 7.00, 8.30, 11.00, 17.00