Wigilia KSM

W ubiegły piątek odbyła się wigilia młodzieży KSMu z naszej parafii. Na samym początku wszyscy zabrali się za przygotowanie salki, nakrycia, posiłku, a także wspólne ubieranie choinki. Po przybyciu księdza Proboszcza rozpoczęła się wspólnotowa Wigilia. Odczytany został fragment Ewangelii wg. św. Łukasza przez jednego z KSM-owiczów. Po dalszej modlitwie ksiądz Proboszcz złożył wszystkim świąteczne życzenia, po czym młodzież odwzajemniła serdeczne życzenia. Następnym punktem Wigilii było łamanie się opłatkiem co zajęło sporo czasu. W końcu wszyscy zasiedli do stołu aby się posilić. Symbolicznie przygotowane zostały dwa dania: barszcz i pierogi (było ich aż trzy rodzaje!) oraz coś na słodko. Kolejnym punktem było śpiewanie pięknych, polskich kolęd. Niestety ale wszystko co dobre szybko się kończy, więc po odśpiewaniu apelu i posprzątaniu salki wszyscy w cudownych humorach i z uśmiechem na twarzy rozeszli się do domów.