Święty Józef i nasza młodzież

Modlitewnie i radośnie – tak nasza parafialna młodzież z KSM i ze Scholi Świętego Józefa spędziła dzisiejszy dzień. Uroczystość świętego Józefa to święto patronalne naszej młodzieżowej grupy muzycznej. Z tej okazji Schola wraz z KSM wybrali się ze swoimi opiekunami do Tarnowa.

Młodzi odwiedzili najpierw Wyższe Seminarium Duchowne. Ich przewodnikiem był Ks. dr Paweł Bogaczyk, który najpierw zaprowadził nas do seminaryjnej kaplicy. Tam modliliśmy się i mogliśmy dowiedzieć się pokrótce, czym jest Seminarium i jak wygląda życie kleryków. Następnie dwaj z nich, brat Mikołaj i brat Grzegorz pokazali nam Salę Misyjną oraz opowiedzieli o swoim stażu misyjnym, jaki odbyli w Boliwii. Ucieszyło nas to, że Sala poświęcona jest pamięci ks. Jana Czuby – związanego przecież także z naszą Parafią. Na koniec tej wizyty obejrzeliśmy jeszcze krótki film opowiadający o seminaryjnym życiu. Ucieszyliśmy się też, że mogliśmy spotkać naszego kleryka, Jakuba.

Po odwiedzinach w WSD przeszliśmy na chwilę do tarnowskiej Katedry – matki kościołów diecezji. Tam również modliliśmy się przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

Po części modlitewnej przyszedł czas na radość i zabawę. Okazją do niej stała się wizyta w parku trampolin. Tam wszyscy mogli się wyskakać, było dużo śmiechu i radości.

Tego dnia nie mogło zabraknąć Eucharystii. Nasza Schola Świętego Józefa włączyła się w liturgię podczas wieczornej Mszy Świętej. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i ludziom za tak piękny i radosny dzień.