Mamy Scholę św. Józefa


1 maja, we Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, 18 młodych ludzi z naszej Parafii otrzymało podczas wieczornej Mszy świętej uroczyste błogosławieństwo do pełnienia funkcji w scholi. W ten sposób zainaugurowała swoją działalność Schola świętego Józefa. Jak w homilii podkreślił Ksiądz Proboszcz, młodzież ta jest żywym pomnikiem, który „stawiamy” świętemu Józefowi w Roku jemu poświęconym.

Schola św. Józefa otrzymała swoje stroje, w których dominuje kolor beżowy: nawiązuje on do płaszcza, jaki ma na sobie święty Józef na obrazie czczonym w naszym kościele. Szczególnym znakiem jest przypięta lilia: atrybut tego świętego – znak niewinności i czystości. Lilie wykonane zostały techniką koronki klockowej. Po otrzymaniu błogosławieństwa młodzi ludzie udali się na chór, gdzie w dalszym ciągu uczestniczyli w Eucharystii ubogacając liturgię swoim śpiewem. Niech święty Józef wspiera naszą młodzież parafialną na drodze wiary.