2011.06.24-26 – Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę

24 czerwca 2011 r. młodzież naszej parafii wyruszyła rowerami na trzydniową pielgrzymkę do tronu Pani Jasnogórskiej.
W pierwszym dniu wstąpiliśmy do Zgłobic (poprzednia parafia ks. Tomasza). Tam, u pewnej rodziny, odrobinę posililiśmy się, a później pomodliliśmy się w kościele parafialnym pw. św. brata Alberta. W Radłowie byliśmy w kościele, w którym została ochrzczona bł. Karolina Kózka. W Wał-Rudzie odprawiliśmy drogę krzyżową w lesie, gdzie zginęła męczeńską śmiercią ta błogosławiona dziewczyna. Później nawiedziliśmy rodzinny dom bł. Karoliny, a następnie jej sanktuarium w Zabawie. Nocowaliśmy w Żabnie u ks. Dariusza Króla.
Drugi dzień był najtrudniejszy. Czekał na nas trasa licząca prawie 130 km. W tym dniu spotkaliśmy w Proszowicach V Pielgrzymkę Rowerową z Brzeska na Jasną Górę. Najbardziej wymagający odcinek liczył 36 km – z Proszowic do Miechowa; momentami padał deszcz i wiał mocny wiatr. Dlatego w Miechowie zrobiliśmy dłuższy postój, co widać na zdjęciach. Nie zabrakło oczywiście modlitwy w miechowskim sanktuarium Grobu Bożego. Po odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Tym razem nocowaliśmy w Pilicy w sanktuarium oo. Franciszkanów.
W trzecim dniu, już zmęczeni, ale pełni radości ze zbliżającego się celu, poderwaliśmy rowery do jazdy. Dłuższą przerwę mieliśmy w Olsztynie, gdzie znajdują ruiny zamku. Na Jasną Górę dotarliśmy po godz. 16; było więc jeszcze chwilę czasu na spakowanie rowerów i posiłek. O godz. 18.30 uczestniczyliśmy we Mszy św., a o 21.00 w Apelu Jasnogórskim.
W sumie pokonaliśmy 278 km, siedząc na rowerach ponad 16 godzin. W pielgrzymce wzięło udział 8 osób, w tym 7 na rowerach.