Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej

Jednym z najważniejszych miejsc w naszej Parafii jest kaplica Matki Bożej Bolesnej. Tu codziennie wielu z nas przychodzi, by oddać swoje trudne sprawy Maryi. W dniu wczorajszym mogliśmy uczcić Ją w sposób szczególny obchodząc odpust. W tym roku miał on szczególny wymiar, bowiem obraz Bolesnej Pani jest z nami już od 170 lat.  Dziękujemy księdzu Damianowi Płaza za to, że w wygłoszonych homiliach pokazał nam, jak możemy naśladować Maryję przyjmując miecz współcierpienia oraz miecz Słowa Bożego do naszego życia. 

Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy świętować także Jubileusz 25 - lecia święceń kapłańskich naszych rodaków: ks. Andrzeja Sobola oraz o. Stanisława Jurusia SI. Podczas wieczornej Mszy świętej otaczaliśmy szczególną modlitwą naszych Jubilatów. Na jej zakończenie wyszliśmy w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i odśpiewaliśmy dziękczynne "Te Deum". 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg wczorajszej Uroczystości: wszystkim grupom parafialnym, druhom strażakom, pocztom sztandarowym... Niech Matka Boża Bolesna wciąż ma w swojej opiece naszą Parafię.