Oaza Liturgicznej Służby Ołtarza 2018

Zakończyła się już oaza wakacyjna dla Liturgicznej Służby Ołtarza Parafii Bobowa. Ten niesamowity czas, trwający od 23 do 29 lipca, był dla uczestników i opiekunów niezapomnianym wydarzeniem. Bazą oazy była willa „Pogoń” w Krynicy-Zdroju. W tym miejscu nocowaliśmy, tam odbywały się spotkania liturgiczno-muzyczne i tam także (jak również w kościele zdrojowym) uczestniczyliśmy w codziennej Mszy Świętej oraz w codziennych modlitwach. Z naszej bazy udawaliśmy się na liczne wycieczki w różne miejsca na terenie Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowości. Uczestniczyliśmy w pieszych wycieczkach i górskich wspinaczkach – na Górę Parkową, Jaworzynę Krynicką. Zwiedzaliśmy różne ciekawe miejsca – kościół i Golgota w Tyliczu, Ogrody Biblijne w Muszynie. Nie zabrakło także mnóstwa atrakcji – zjazdów kolejkami linowymi, a także w rynnach zjazdowych i na pontonach, emocjonujących pościgów na torze gokartowym, pełnych adrenaliny wspinaczek w parku linowym, prawie codziennych meczy na boisku sportowym, fantastycznych pojedynków w plażową piłkę siatkową, pełnych radosnej zabawy kąpieli w parku wodnym i wielu pomniejszych zabaw. Całości dopełniała fantastyczna pogoda i niesamowita atmosfera, generowana przez uczestników i opiekunów oazy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przeżycia tego czasu: Caritas Diecezji Tarnowskiej, Panu Burmistrzowi Wacławowi Ligęzie i Proboszczowi Marianowi Chełmeckiemu za wsparcie finansowe oazy, a także ks. Jarosławowi Kokoszce i kl. Marcinowi Kuczajowi za poprowadzenie oazy. Wszystkich polecamy w naszej modlitwie.