Jubileusz Chóru „Cantate Deo”

Dziś w liturgii wspominamy świętą Cecylię, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Wczoraj nasz parafialny Chór "Cantate Deo" świętował swoje 25 - lecie. O godz. 17.00 chórzyści dziękowali podczas Eucharystii za tak piękny Jubileusz, a potem zaśpiewali dla nas koncert. Razem z chórem wystąpił Maciej Somerla, który pokazał, jak pięknym instrumentem są nasze bobowskie organy. Wśród zaproszonych gości znalazła się s. Krystyna Pogwizd, jedna z dyrygentek chóru (w latach 2002-2003), a także władze naszego miasta z Panem Burmistrzem Wacławem Ligęzą na czele.

Niech święta Cecylia wyprasza wszystkim chórzystom radość chwalenia Boga śpiewem i muzyką na dalsze lata ich działalności. Mamy nadzieję, że to wydarzenie było zachętą dla Parafian, aby wstąpić w szeregi naszego Chóru. Zapraszamy.

fot. Maciej Białobok