Dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza

Dnia 7 lipca 2018 roku w naszej parafii odbył się dekanalny dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu bobowskiego. Wzięli w nim udział ministranci i lektorzy z parafii: Wszystkich Świętych w Bobowej, św. Maksymiliana ze Stróżnej, Imienia Maryi z Jasiennej oraz rektoratu św. Mikołaja z Siedlisk. O godz. 10.00 wygłoszona była prelekcja w kościele św. Zofii przez dekanalnego duszpasterza LSO ks. Jarosława Kokoszkę pt. „Gesty i znaki liturgiczne”. O godz. 10.30 koncelebrowana była Liturgia Mszy Świętej w intencji powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszego dekanatu. Swoją obecnością i wspólną modlitwą zaszczycili nas księża prałaci: Ks. Marian Stępień i ks. Edward Litak. Po Mszy świętej odbył się turniej piłki nożnej. Chłopcy mogli posilić się smacznymi kiełbaskami, które przygotowali: pani Teresa Świniarska oraz państwo Ewa i Rafał Wróblowie. Ostatecznie turniej zakończył się następującymi wynikami: I miejsce w kategorii ministranci młodsi: LSO Bobowa, I miejsce w kategorii ministranci starsi: LSO Stróżna, I miejsce w kategorii lektorzy: LSO Siedliska – rektorat. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i gratulujemy wszystkim zwycięzcom.