Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W sobotę 28 kwietnia grupa 20 chłopców z naszego dekanatu wraz z ks. Jarosławem i klerykiem Marcinem udała się do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, aby uczestniczyć w zorganizowanym tam dniu otwartym. Spotkanie zaczęło się od wspólnej adoracji Jezusa Eucharystycznego i Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Marcin Baran – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Po Mszy Świętej i posiłku wszyscy udali się do auli seminaryjnej, gdzie mogli dowiedzieć się co nieco o życiu kleryków w Seminarium. Chłopcy mogli tam usłyszeć także kilka piosenek w wykonaniu seminaryjnego zespołu Bethesda. Całość zakończyła się tradycyjnie meczem piłkarskim, w którym drużyna alumnów Victoria zmierzyła się z lektorami z Przyszowej. Ufamy, że czas wspólnej modlitwy i spotkania z klerykami w Seminarium zaowocuje nowymi powołaniami kapłańskimi także z naszej parafii!

Dziękujemy alumnom WSD w Tarnowie za udostępnienie zdjęć z wydarzenia.