2016.10.29-30 – Wizytacja kanoniczna biskupa Leszka Leszkiewicza

W dniach 29-30 października 2016 r. po ponad 11 latach odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził bp Leszek Leszkiewicz. Była to dla niego podróż sentymentalna ponieważ jako młodzieniec uczęszczał przez 4 lata do bobowskiego LO.

Biskupa powitaliśmy w sobotę o 16.30. Po Mszy św. wieczornej spotkał się on w kościele z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną, scholką, kolędnikami misyjnymi, grupą teatralną oraz dziecięcymi różami różańcowymi.

W niedzielę biskup głosił kazania i przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 11.00. Spotkał się również z Różami Żywego Różańca, Caritas, Grupą św. Ojca Pio, Sympatykami Radia Maryja, Margaretkami, rodzinami kapłanów i sióstr zakonnych, radą duszpasterską, nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, młodzieżowym zespołem muzycznym, młodzieżową grupą apostolską, chórem parafialnym i bobowską orkiestrą.

Na zakończenie wizytacji odwiedził kilka domów a także spotkał się ze wspólnotą Sióstr Dominikanek.