2017.07.16 – Prymicje księdza Pawła Zagórskiego

W dniu 15 lipca 2017 r. na bobowskiej stacji kolejowej odbyło się uroczyste powitanie Prymicjanta księdza Pawła Zagórskiego.
Przybyłego w rodzinne strony księdza przywitała rodzina, przyjaciele oraz parafianie. Prymicjanta uroczyście powitał Sołtys Bobowej Marek Podobiński, a wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Dętej z Bobowej. Po oficjalnym przywitaniu ksiądz Paweł Zagórski wraz z rodziną i parafianami w towarzystwie banderii konnej wyruszył do kościoła parafialnego, by móc wspólnie pomodlić się w świątyni podczas Nabożeństwa do Michała Anioła.
W dniu 16 lipca 2017 r. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbyła się Msza Święta prymicyjna, której przewodniczył ks. Paweł wraz z licznymi księżmi współkoncelebransami. Homilię wygłosił Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Anioła ks. Dariusz Wilk.
Na zakończenie kościelnych uroczystości ks. Paweł udzielił wszystkim indywidualnie prymicyjnego błogosławieństwa. Po nim, na placu kościelnym, każdy mógł się poczęstować pysznym ciastem.