16 listopada 2013 r. o godz. 16.00 w naszym kościele odmówiono różaniec w int. ks. Jana Czuby, a po nim księża z dekanatu i inni zaproszeni odprawili Mszę św. w piętnastą rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jana.
Po modlitwie, w sali widowiskowej „Koronka”, odbyło się spotkanie, które zorganizowała i poprowadziła Pani Barbara Kowalska. Było ono przeprowadzone w formie wywiadów z osobami, które podzieliły się swoimi wspomnieniami związanymi z ks. Janem. Byli to:
- Ks. Prałat Stanisław Chrzan - ówczesny proboszcz Bobowej
- Ks. Jan Wnęk - rodak ze Słotowej, późniejszy dyrektor Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie
- Ks. Leszek Leszkiewicz, P. Urszula Zarzecka, P. Małgorzata Molendowicz - uczniowie ze szkoły
- Ks. Stanisław Moranda i Ks. Piotr Pośliński - koledzy rocznikowi
- P. Olga Bogusz - parafianka
- P. Barbara Kowalska i P. Jerzy Nalepka - aktorzy teatru
Tłem spotkania była wystawa fotograficzna pt. „Był wśród nas” obrazującą pracę ks. Jana w naszej parafii.
Po spotkaniu wszyscy zostali zaproszeni do Zajazdu Ostoja na poczęstunek.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli zorganizowanie tego spotkania i tym samym ożywili pamięć o naszym Męczenniku.