Spotkanie z ks. J. Czubą w 15 rocznicę śmierci

16 listopada 2013 r. o godz. 16.00 w naszym kościele odmówiono różaniec w int. ks. Jana Czuby, a po nim księża z dekanatu i inni zaproszeni odprawili Mszę św. w piętnastą rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jana.

Po modlitwie, w sali widowiskowej „Koronka”, odbyło się spotkanie, które zorganizowała i poprowadziła Pani Barbara Kowalska. Było ono przeprowadzone w formie wywiadów z osobami, które podzieliły się swoimi wspomnieniami związanymi z ks. Janem. Byli to:
– Ks. Prałat Stanisław Chrzan – ówczesny proboszcz Bobowej
– Ks. Jan Wnęk – rodak ze Słotowej, późniejszy dyrektor Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie
– Ks. Leszek Leszkiewicz, P. Urszula Zarzecka, P. Małgorzata Molendowicz – uczniowie ze szkoły
– Ks. Stanisław Moranda i Ks. Piotr Pośliński – koledzy rocznikowi
– P. Olga Bogusz – parafianka
– P. Barbara Kowalska i P. Jerzy Nalepka – aktorzy teatru
Tłem spotkania była wystawa fotograficzna pt. „Był wśród nas” obrazującą pracę ks. Jana w naszej parafii.
Po spotkaniu wszyscy zostali zaproszeni do Zajazdu Ostoja na poczęstunek.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli zorganizowanie tego spotkania i tym samym ożywili pamięć o naszym Męczenniku.