TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

19    listopad

1.     Przeżywamy 33 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Z woli Ojca Świętego jest to pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Do puszek można składać ofiary na Kościół w Potrzebie. KwP to organizacja, która zajmuje się pomocą dla chrześcijan prześladowanych za wiarę.

2.    Wczoraj 60 osób z naszej parafii uczestniczyło w parafialnej pielgrzymce do Słotowej. Dziękujemy za organizację tego religijnego wydarzenia.

3.        W poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego – Dzień Życia Kontemplacyjnego.

4.        We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

5.        W środę Nowenna do Matki Bożej Bolesnej połączoną z wypominkami za zmarłych. W tym dniu wspominamy św. Cecylię. Na Mszy Świętej nowennowej będziemy się modlić za parafialny chór Cantate Deo i ich rodziny.

6.        W piątek o godz. 16.00 adoracja w ciszy, a następnie koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z wypominkami.

7.        W sobotę o godz. 10.00 ks. Rektor WSD w Tarnowie dokona uroczystego błogosławieństwa kandydatów na lektorów naszego dekanatu. Serdecznie zapraszamy rodziców rodzeństwo naszych kandydatów do uczestnictwa we wspólnej Mszy Świętej. Zaś na Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy przeżywać uroczyste ustanowienie 24 nowych ministrantów.

8.        W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. Jest to święto patronalne LSO. Decyzją Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża nasz parafianin pan Antoni Durlak podczas Mszy Świętej w katedrze tarnowskiej otrzyma z rąk Biskupa najwyższe odznaczenie przyznawane osobom świeckim: Medal Dei Regno Servire. Serdecznie gratulujemy panu Antoniemu tego wyróżnienia.

9.        Za tydzień od godz. 8.00 do 13.00 i po południu pół godziny przed każdą Mszą Świętą będzie okazja zwiedzenia wystawy poświęconej ks. Janowi Czubie. Serdecznie zachęcamy

10.   Młodzież KSM z naszej parafii wciąż roznosi kalendarze parafialne. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Można je nabyć w kancelarii, zakrystii czy w sklepiku Caritas.

11.   Zapraszamy do czytanie prasy katolickiej. Zachęcamy do nabywania kalendarzy parafialnych.