PIETNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lipca 2017 r.

1.      Przeżywamy 15 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Witamy wszystkich, którzy spędzają wakacje w Bobowej. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznie spędzonego czasu i dobrego wypoczynku. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na WSD w Tarnowie. Po Mszy Świętej do puszek Siostry Dominikanki zbierać będą na potrzeby misyjne. Dziś w naszym dekanacie odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Korzennej.

2.      Dziś o godz. 11.30 Mszę Świętą prymicyjną odprawi ks. Paweł Zagórski pochodzący z naszej parafii. Ks. Paweł jest 13 z żyjących naszych rodaków. Najstarszym zaś jest ks. Stanisław Święch, który w tym roku obchodzi 60 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość.

3.      W poniedziałek na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów z naszej parafii na II edycję warsztatów liturgicznych, a po południu o godz. 16.00 na turniej piłki nożnej.

4.      We wtorek św. Szymona z Lipnicy.

5.      W środę o godz. 17.30 nowenna do MB Bolesnej, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. Zapraszamy rodziny tych osób, którzy z dala od domu rodzinnego pracują starając się utrzymać swoje rodziny.

6.      W środę też nastąpi długo wyczekiwany moment przekazania placu budowy przy kościele świętej Zofii. Prace rozpoczną się od początku sierpnia i będą bardzo intensywne. Potrwają do końca roku. Zaś prace przy kościele parafialnym rozpoczną się od kwietnia następnego roku. Szczegółowe sprawozdanie z przebiegu prac remontowych w naszych kościołach podam na początku września.

7.      W czwartek bł. Czesława.

8.      W piątek od godziny 17.00 możliwość adoracji w ciszy, o godz. 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

9.      W sobotę święto św. Marii Magdaleny. Dwudziestu ministrantów z naszej parafii wyjeżdża na diecezjalną oazę ministrancką do Jurkowa. Życzymy im dobrze przeżytego czasu. Niech pięknie reprezentują naszą parafię. Wyjazd o godz. 11.00 z placu koło plebanii.

10.   Trwają zapisy XXXV PPT na Jasną Górę od 17-25 sierpnia. Koszt 90 zł, każda następna  osoba z rodziny płaci 60 zł.

11.  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego. Zapewniamy ich o modlitwie w czasie środowej nowenny.

12.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.