NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017 r.

1.      Dzisiejsza niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 przed obrazem „Jezu Ufam Tobie” w naszym kościele uroczyste nabożeństwo ku czci Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy. Rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz najuboższych i najbardziej potrzebujących w ciągu całego roku. Caritas parafialnej dziękujemy za ich bezinteresowną służbę na rzecz ludzi w potrzebie.

2.      Wczoraj w Castel Sant’ Elia we Włoszech dk. Paweł Zagórski został wyświęcony na kapłana. Ks. Paweł jest obecnie czternastym z żyjących kapłanów pochodzącym z naszej parafii.

3.      Od środy trwa w naszej parafii Nowenna do Ducha Świętego dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Zachęcamy rodziców kandydatów do wspólnej modlitwy za swoje dzieci. Bierzmowanie będzie w najbliższy piątek o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Siedliskach. Spowiedź dla kandydatów i świadków i rodziny we czwartek od godz. 17.00.

4.      W środę o 18.00 nowenna do MB Bolesnej, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy dzieci, młodzieży i ich najbliższych, którzy w tym roku będą przyjmować sakramenty święte: I Komunię św., bierzmowanie, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, rodziców dzieci oczekujących na chrzest i chrzestnych. Będziemy ich wszystkich polecać Matce Bożej Bolesnej.

5.      W piątek od godziny 17.00 możliwość adoracji w ciszy do wieczornej Mszy Świętej. Bezpośrednio przed Mszą Świętą Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy w tym dniu na adoracji o młodzieży, która w tym dniu przyjmie sakrament bierzmowania.

6.      W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Wojciecha, bp i męcz. głównego patrona Polski.; we wtorek – św. Marka Ewangelisty, w sobotę  św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i zapewniamy ich o modlitwie na Nowennie do MB Bolesnej.

7.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny z płytą w cenie 5 zł.

8.      Burmistrz Bobowej przedłuża nabór wniosków na dofinansowanie demontażu wyrobów azbestowych z dachów i elewacji budynków. Zbiórce podlega także gruz azbestowy zdemontowany wcześniej. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Urzędu Miejskiego do najbliższej środy.

9.      Ośrodek Wsparcia Dziennego działający obok internatu ZSZ w Bobowej informuje o wolnych miejscach i zaprasza osoby potrzebujące pomocy w życiu, niepełnosprawne, po przebytych kryzysach. Szczegóły w gablotce.

10.  Ośrodek Zdrowia Bomed zaprasza na kompleksowe badanie wzroku. Szczegóły w gablotce.

11.  Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza na bezpłatną kolonoskopię. Szczegóły w gablotce.

12.  Szkoła podstawowa w Sędziszowej w najbliższą środę będzie przyjmowała zapisy do oddziału przedszkolnego na kolejny rok.