JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2017 r.

1.       Przeżywamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna. W dni oktawy Mszę Święte połączone z procesją rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

2.  Jutro o godz. 7.30 z zajezdni autobusowej kolędnicy misyjni wyjeżdżają na pielgrzymkę do Ludźmierza. Jest to forma podziękowania za ich trud kolędowania, gdzie zbierali ofiary dla dzieci w krajach misyjnych.

3.            W środę o godz. 17.30 nowenna do MB Bolesnej, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy rodziny parafian pracujących z dala od domu rodzinnego, a także za bezrobotnych i poszukujących pracy.

4.            W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa, dzieci i wianków na Mszy Świętej o godz. 17.00.

5.            W piątek Uroczystość NSPJ, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od godziny 17.00 możliwość adoracji w ciszy, o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe z koronką do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

6.            W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza Święta dla młodzieży szkół średnich, a o godz. 9.00 dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalistów. Zapraszamy również nauczycieli, wychowawców i rodziców.

7.    Przypominamy o pięknym zwyczaju spowiedzi świętej na zakończenie roku szkolnego. Spowiadać będziemy codziennie pół godziny przed Mszą Świętą

8.            W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

9.    Dziś na godz. 18.00 do Sali widowiskowej Koronka zapraszamy wszystkie osoby, które w pamięci mają postać ks. Jana Czuby i pragną wspólnym spotkaniem uczcić jego imieniny. W programie projekcja filmu: „Zostaję do końca”, wspólne śpiewanie piosenek pielgrzymkowych, wspomnienia oraz plany na przyszłość, a wszystko to przy kawie i dobrym ciastku.

10.       Od następnej niedzieli i przez całe wakacje nie będzie w naszym kościele Mszy Świętej o godz. 14.00.

11.    Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego. Zapewniamy ich o modlitwie w czasie środowej nowenny.

12. Pragnę bardzo serdecznie wszystkim podziękować za przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała. Za piękne ołtarze: grupie dekoracyjnej; urzędowi miasta Bobowa; KSM i Różom różańcowym naszej parafii. Dziękuję wszystkim niosącym feretrony, chorągwie, poczty sztandarowe szkołom, instytucjom i stowarzyszeniom. Dziękuję druhom strażakom i orkiestrze strażackiej, chórowi parafialnemu, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym i ich rodzicom za wszelka pomoc w procesji, ministrantom, lektorom i DSM i wszystkim którzy pomagali Nan w tych dniach. Wszystkim składam z serca Bóg zapłać.

13.  Decyzją biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża pracujący w naszej parafii 7 lat ks. Bogdan i ks. Tomasz zostali przeniesieni do innych parafii. Ks. Bogdan od 26 sierpnia podejmie pracę w parafii św. Kazimierza w Radgoszczy, a ks. Tomasz w parafii MB Różańcowej w Lisie Górze. Na ich miejsce zostali zamianowani ks. Jarosław Kokoszka z parafii Bolesław i ks. neoprezbiter Damian Płaza z parafii Dobrynin. Pożegnanie naszych księży będzie w niedzielę 20 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 11.30.