TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2017 r.

1.    Przeżywamy 3 niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 15.00.

2.    W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Uroczystość św. Józefa.

3.    W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień świętości życia. Każdy, kto wyrazi taka wolę będzie mógł podjąć się duchowej adopcji życia poczętego. Uczynimy to na zakończenie Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Wtedy otrzymamy pamiątkowe deklaracje przynależności do duchowej adopcji.

4. W środę o 17.00 nowenna do MB Bolesnej, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy rodziny, z których najbliżsi pracują z dala od domu rodzinnego. Będziemy ich wszystkich polecać Matce Bożej Bolesnej.

5. W piątek droga krzyżowa o godz. 16.30 prowadzona przez grupy modlitewne naszej parafii (w tym tygodniu poprowadzi grupa im. ks. Jana Czuby).  W tym dniu przypada także w kościele Dzień Misjonarzy Męczenników. Droga krzyżowa będzie przypomnieniem postaci ks. Jana i modlitwą za wspólnotę parafii w Loulombo, której posługiwał w Afryce. Zaś wieczorem o godz. 19.00 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież. W sobotę o godz. 15.00 droga krzyżowa dla dzieci.

6.  W najbliższą sobotę w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszy Świętej o godz. 15.30 będziemy uroczyście przyjmować dziewczynki, które przez siedem miesięcy uczestniczyły w cotygodniowej formacji do grona DSM naszej parafii. Zapraszamy serdecznie rodziców dziewczynek na tę uroczystość.

7.    W następną niedzielę Caritas będzie zbierał do puszek ofiary na pomoc osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym w parafii. Przypomnę też, że w kiosku Caritas można nabywać Paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł., a w sklepach Centrum i Hitpolu wystawione są kosze na artykuły, z których będą zrobione paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. Zaś DSM już tradycyjnie w następną niedzielę będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Część z dochodu zostanie przeznaczona na akcję misyjną „Mleko dla Aleppo – pomoc dla Syrii”.

8.  Wielkopostna akcja parafialna „Studnia dla Afryki”. Drzewka u pana Stanisława Lubasa ul. Potok 9.

9.   W piątek 7 kwietnia będzie organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa. Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się w następną niedzielę (26 marca) o godz. 14.00 w salce w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, nawet te, które mają wątpliwości, czy się wybrać. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć także na stronie internetowej.

10.    Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i zapewniamy ich o modlitwie na Nowennie do MB Bolesnej. Szczególnie polecamy naszym modlitwom ks. Bogdana, który dziś obchodzi swoje imieniny.

11.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.