DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017

1. Dziękujmy za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Bolesnej. LSO, DSM, Chórowi parafialnemu, i wszystkim noszącym chorągwie, feretrony i baldachim. Dziękujemy Druhom Strażakom.

2. Dziś po wszystkich Mszach Świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Od dzisiejszej niedzieli przy wejściach do kościoła wystawione są skrzynki do których można wrzucać imiona i nazwiska kandydatów do Rady Parafialnej.

4. Jutro święto św. Stanisława Kostki. Swoje imieniny obchodzi ks. Prałat Stanisław Chrzan wieloletni proboszcz naszej parafii. Składamy ks. Prałatowi życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Bolesnej.

5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Bolesnej, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. Zapraszamy wszystkich parafian pracujących z dala od domu rodzinnego i ich rodzin, a także za bezrobotnych i poszukujących pracy.

6. W czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

7. W piątek od godz. 17.00 możliwość adoracji w ciszy następnie koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta. Po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci komunijnych wraz z rodzicami.

8. W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio. Młodzi jadą na Synaj. Zapraszamy chętnych.

9. Następna niedziela to dzień modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach.

10. Można już zamawiać Msze Święte na kolejny rok. Przypomnę, że kancelaria czynna w dni robocze po rannej i wieczornej Mszy Świętej. Na rozmowę przedślubną trzeba się wcześniej umówić.

11. W kiosku Caritas są do nabycia kalendarze rolników.

12. Sołtysi Bobowej i Berdechowa zapraszają mieszkańców na zebrania 26 września w sali widowiskowej Centrum Kultury w Bobowej o godz. 16.00 z Bobowej, a o godz. 17.00 z Berdechowa. W przypadku braku wymaganej frekwencji drugi termin ustala się odpowiednio na godz. 16.30 i 17.30. Sołtys wsi Brzana zaprasza mieszkańców na zebranie 27 września w OSP o godz. 16.00.

13. Wszystkim, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego. Zapewniamy ich o modlitwie w czasie nowenny.

14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.