UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

28 maja 2017 r.

1.            Przezywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.            W całym kościele trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3.     We wtorek dzieci komunijne udają się na pielgrzymkę do Centrum JP II w Krakowie.

4.     W środę święto Nawiedzenia NMP. O godz. 17.30 nowenna do MB Bolesnej połączona z ostatnim w miesiącu maju nabożeństwem majowym, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. W tym tygodniu zapraszamy dzieci które w tym roku przyjęły I Komunię św. i ich rodzin, młodzieży która w tym przyjęła sakrament bierzmowania, dzieci oczekujących na chrzest św. oraz ich rodziców i chrzestnych, narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, chorych którzy w ciągu ostatniego miesiąca przyjmowali w domu sakramenty święte oraz tych, którzy się o tych chorych troszczą.

5.            Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

6.     W piątek o godz. 15.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Od godz.  17.00 możliwość adoracji w ciszy, o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

7.            W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota maja. Możliwość spowiedzi w środę dla dzieci od godz. 16.30, a w czwartek i piątek od godz. 17.00.

8.            W pierwszy piątek kapłani udadzą się z posługa do chorych.

9.       W piątek w nocy młodzież z naszej parafii udaje się na czuwanie modlitewne na Pola Lednickie.

10.  W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP rano o godz. 6.30. O godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie pierwszych sobót miesiąca. Prosimy przynieść lampiony.

11.   Dziękuję wszystkim za udział w procesjach w dni krzyżowe. Szczególnie tym, którzy tak pięknie przygotowali kapliczki. Dziękuję LSO, DSM noszącym chorągwie i feretrony.

12.       Przez cały miesiąc maj z wieży naszego kościoła były grane pieśni maryjne za co serdecznie dziękuję panom z Orkiestry Strażackiej.

13.       Cieszymy się, że w najbliższy piątek z naszej parafii Róże Różańcowe (50 osób) udają się na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy.

14.   Za tydzień o godz. 7.00 Msza Święta w int. Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

15.       Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej diecezji dzień koronacji MB Fatimskiej w Tarnowie. Jest organizowany wyjazd autobusowy na koronację. Chętne osoby mogą się zapisać jeszcze dzisiaj.

16.       W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 swoją Mszę Świętą prymicyjną odprawi ks. Dominik Ambrosiewicz, który ma korzenie Bobowskie. Po Mszy Świętej będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa i rozdawał pamiątkowe obrazki.

17.   Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego.

18.    Dziękuję za wszelka pomoc w pracach porządkowych przy kościele. Chętne osoby zapraszamy w najbliższy poniedziałek na godz. 8.00.

19.       Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.