NIEDZIELA PALMOWA

24 marca 2024 r.
  1. Przeżywamy niedziela palmową. Poświęcenie palm przed Mszą Świętą o godz. 11.30 i uroczysta procesja do kościoła. Po Mszy Świętej konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.
  2. W poniedziałek 27 marca w Miejskim Centrum Kultury odbędą się rekolekcje filmowe: Dzieci godz. 10:30 film pt. „Największy z cudów”.Młodzież godz. 11:30 film pt. „Karolina”.Dorośli godz. 18:00 film pt. „Opiekun”.Szczegółowych informacji udziela Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.
  3. Do chorych udamy się we wtorek: ks. Proboszcz i ks. Paweł od godz. 8.00, zaś ks. Dawid od godz. 14.00. Chorych można zgłaszać do poniedziałku. Nie zgłaszamy, chorych do których jeździmy na każdą pierwszą sobotę miesiąca.
  4. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej a pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki.
  5. W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. W tym dniu można sprawować tylko jedną Mszę Świętą, dlatego nie będzie Mszy Świętej porannej. Po Mszy Świętej adoracja Jezusa w Ciemnicy do północy.
  6.  W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat aż do śmierci). Należy również zachować abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych.
  7. W Wielki Piątek czuwanie z Jezusem w Ciemnicy rozpocznie się od godz. 6.00. Ciemnia Jutrznia o godz. 7.00 i droga krzyżowa przed południem o godz. 9.00, następnie czuwanie przy Jezusie w Ciemnicy i o godz. 17.00 droga krzyżowa.
  8. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adorując krzyż podczas obrzędów Wielkiego Piątku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczane na Ziemię Świętą jako nasza jałmużna wielkopostna.
  9. Zapraszamy do warty przy Grobie Pańskim w piątek i w sobotę Druhów Strażaków. Zaś w niedzielę o udział w procesji rezurekcyjnej.
  10. Wielka Sobota jest dniem adoracji Jezusa w Grobie. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Według tradycji należy w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
  11. Poświęcenie pokarmów na placu kościelnym od godz. 8.00 - 12.00 (co godzinę). Na Brzanie przy szkole o godz. 11.00.
  12. W sobotę o godz. 19.00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.
  13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Podczas procesji rezurekcyjnej zapraszamy do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów. Zapraszamy Orkiestrę strażacką, Poczty sztandarowe, LSO, DSM, Młodzież KSM i wszystkich parafian i przybyłych do naszej parafii gości.
  14. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.
  15. Składam podziękowania wszystkim, którzy w ostatnim czasie składali ofiary potrzeby naszego kościoła. Dziękuję również tym, którzy systematycznie wspierają parafię wpłatami do wolontariuszy lub na konto parafialne.
  16. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Piotr Skórski z Bobowej i +Anna Gad z Brzany.
  17. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.