Dziewczęca Służba Maryjna

Dziewczęcą Służbę Maryjną tworzą grupy formacyjne dziewcząt z parafii należących do diecezji tarnowskiej. Mają one za zadanie kształtowanie właściwych postaw w życiu dziewcząt i pracę apostolską o charakterze maryjnym realizowaną na spotkaniach grup.

W parafiach grupy DSM pracują pod opieką księży, sióstr zakonnych oraz osób świeckich. Pełnią posługę w kościele podczas Mszy Świętych i uroczystości. Tworzą je dziewczęta w różnym wieku, pełne radości i zapału do pracy.

Więcej informacji o DSM–ie w diecezji tarnowskiej znajduje się na stronie dsmdt.cba.pl/czym-jest-dsm/

Dziewczynki starają się w swoim codziennym życiu przestrzegać 5 zadań Dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo, wspólnota, radość, ofiara i przyjaźń z  Jezusem.

Modlitwa DSM-u

O Pani moja, cała się Tobie oddaję, ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie. Gdy przeto Twoją jestem o dobra Matko, broń mnie i strzeż jako dziecka i własności Twojej.” Amen.

W Bobowej formacją DSM zajmują się s. Gracja Basiaga OP i pani Lucyna Hartig, którym pomagają przewodniczki przygotowane na diecezjalnych kursach.

Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 15.15 w salce DSM-u w domu katechetycznym

Grupa liczy 45 dziewczynek

• Grupa młodsza ( kandydatki)
  • Grupa średnia
  • Grupa starsza

Zapraszamy nowe, chętne dziewczynki do włączenia się w naszą wspólnotę.

Październik 1, 2018

Dziewczęca Służba Maryjna na wakacjach

W dniach od 1 do 6 lipca w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie „EFEZ” w Czchowie przebywały na swoich letnich wyjazdowych rekolekcjach młodsze dziewczynki z bobowskiego DSM-u wraz […]