Wyjazd kolędników misyjnych 2017

19 czerwca 2017 r., pięknego, słonecznego dnia kolędnicy misyjni z Bobowej i Brzany wybrali się na pielgrzymkę do Ludźmierza. Była to forma podziękowania za trud kolędowania w grudniu ubiegłego roku, kiedy to zbierali ofiary dla dzieci w krajach misyjnych.

W Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez ks. Tomasza Gołąbka. Następnie w sali multimedialnej obejrzeli film dotyczący historii tego miejsca słynącego z wielu cudów. Zwiedzili sanktuarium z figurką Matki Boskiej Ludźmierskiej zwanej Gaździną Podhala oraz usytuowany tuż obok Ogród Różańcowy. Tam odmówili modlitwę różańcową i cieszyli się pięknem otaczającej ich przyrody. Podziwiali pomnik św. Jana Pawła II oraz ołtarz papieski.

Potem udali się do parku rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju, gdzie korzystali z oferowanych atrakcji takich jak: Wielki Młyn, Łódź Wikinga, Musik Express, Autodrom, Latający Autobus, Straszny Dwór, Dom Śmiechu, Odwrócony Dom i wielu innych. Po szaleństwach w „Rabkolandzie” zmęczeni, ale zadowoleni, ze śpiewem na ustach wrócili do swoich domów.

Kolędnikom misyjnym towarzyszyli: p. Lucyna Hartig, p. Małgorzata Molendowicz, p. Ewa Potoczek, p. Jolanta Połeć, siostra Rozaria i ks. Tomasz Gołąbek.