2013.05.15 – Odpust ku czci św. Zofii

W dniu wspomnienia św. Zofii (środa) przeżywaliśmy w parafii uroczystość odpustową ku czci naszej świętej Patronki. O godz. 10.40 wyruszyliśmy w uroczystej procesji spod kościoła parafialnego ulicą Rynku i ulicą Św. Zofii. W kościele św. Zofii o godz. 11.00 Mszę św. współcelebrowali: nasz proboszcz ks. Marian Jedynak oraz ks. Antoni Bochenek – proboszcz ze Stróżnej. Obaj 27 maja będą przeżywać 40. rocznicę święceń kapłańskich, więc uroczystość była dobrą okazją do zauważenia tego jubileuszu i złożenia życzeń. Eucharystii natomiast przewodniczył oraz kazanie wygłosi ks. dr Jan Banach, Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Mówił o wartości rodziny, o zagrożeniach, które na nią czyhają oraz o tym, że trzeba walczyć o mocną wiarę w rodzinach.