2012.11.18 – Wspieramy budowe kościoła pw. bł. JP II w N. Sączu, Ks. Zbigniew Biernat

18 listopada 2012 r. w naszym kościele kazania głosił ks. Zbigniew Biernat, któremu ks. Biskup zlecił budowę kościoła w Nowym Sączu. Po każdej Mszy św. mieliśmy też sposobność ucałować relikwie krwi bł. Jana Pawła II.
Nasza parafia wraz z 13 innymi została ustanowiona przez ks. Biskupa Ordynariusza, parafią patronacką. Wspomniany kapłan w ciągu najbliższych 5 lat odwiedzi nas jeszcze 4 razy aby prosić o modlitwę w intencji powstającego dzieła oraz o ofiary materialne na ten cel. Powstający kościół pw. bł. Jana Pawła II będzie centrum wspólnoty parafialnej, która zostanie wydzielona z par. pw. św. Małgorzaty.