2012.05.16 – Pielgrzymka dzieci I-o Komunijnych

W środę 16 maja 2012 r. o godz. 7.00 wyruszyliśmy dwoma autokarami do miejsc związanych z bł. Janem Pawłem II. W pielgrzymce wzięły udział dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc oraz ich rodzice (prawie same mamy).

Na początek zawitaliśmy w Niegowici gdzie bardzo serdecznie powitał nas rodak ze Stróżnej  ks. prałat Józef Gąsiorowski. Wraz z nim  koncelebrowali Mszę św. Ks. proboszcz z Bobowej oraz ks. katecheta ks. Tomasz Gołąbek, który przygotowywał dzieci z Brzany, do pierwszej Komunii Świętej. Po zakończonej Mszy Świętej ks.  prałat opowiadał  o swoich spotkaniach z Karolem Wojtyłą, swoim kolegą rokowym. Chodzili razem  do gimnazjum w Wadowicach, a później w Seminarium Duchownego w Krakowie . Razem zostali wyświęceni.  Ks. prałat Józef powiedział do rodziców: " Te dzieci to żywe tabernakula… strzeżcie w ich sercach wiary, brońcie ich przed zgorszeniem  tego świata i bądźcie dla nich świadkami wiary.

Drugim miejsce, które nawiedziliśmy to Kalwaria Zebrzydowska. W tym Maryjnym Sanktuarium odprawiliśmy nabożeństwo majowe. Na koniec odwiedziliśmy Sanktarium Jezusa Miłosiernego w Krakowie-Łagiewnikach.
Choć cały dzień był pochmurny to jednak nie zmokliśmy a serca nasze były pełne optymizmu i radości. Do Bobowej wróciliśmy po godz. 19.00,  bogatsi o wspaniałe przeżycia, ale też zmęczeni i spragnieni odpoczynku.