2012.05.03 – Rocznica I Komunii oraz Prymicje

3 maja 2012 r. uczestniczyliśmy w niecodziennym wydarzeniu. Na Mszy św.o godz. 11.00 dzieci klas III SP przeżywały I rocznicę swojej Komunii św. Eucharystii przewodniczył Ojciec Leopold Bartłomiej Marek. Nie jest On rodowitym parafianinem, ale jest związany z naszą parafią; bowiem Jego Mama wywodzi się z Brzany z rodziny Kuzerów. Należy On do Zakonu Braci Mniejszych (OFM) – franciszkanów. 14 kwietni 2012 r. w Katowicach – Panewnikach  otrzymał świecenia kapłańskie.
W wygłoszonym kazaniu wskazywał na wielką wartość spotkania z Bogiem w Komunii św. i modlitwie oraz wspominał wcześniejsze lata kiedy to wielokrotnie bywał w naszej parafii spędzając tu swój wolny czas. Na koniec udzielił wszystkim zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa.